اظهارنظر وزیر کشور فرانسه دربارۀ سطح تهدید تروریستی

اظهارنظر وزیر کشور فرانسه دربارۀ سطح تهدید تروریستی

سیب موز: اظهارنظر وزیر کشور فرانسه دربارۀ سطح تهدید تروریستی سیب موز بین الملل > اروپا - ایرنا نوشت: «برنار کزنوو» وزیر کشور فرانسه اعلام کرد: با توجه به شرایط موجود، سطح صفر تهدید تروریستی را تضمین شدنی نیست.

به گزارش تارنمای روزنامه فرانسوی «لو فیگارو»، کزنوو در گفت و گو با شبکه خبری «ت اف 1» کشورش، گفت: با توجه به پیچیدگی مبارزه با تروریسم، با توجه به قابلیت پنهان شدن افرادی که در مقابل ما قرار دارند، با توجه به جهانی بودن مساله تروریسم، همه آنچه که با اقتدار در مبارزه با تروریسم صورت می دهیم، هرگز نمی تواند سطح تهدید تروریستی را به صفر برساند.

به گزارش سیب موز وزیر کشور فرانسه در مقابل انتقاداتی که به دولت فرانسه در مورد تدابیر امنیتی اتخاذ شده می شود، از عملکرد خود دفاع و خنثی شدن 16 حمله تروریستی را در کشورش تایید کرد.

وی افزود: اگر اقدام مقتدرانه ما نبود، قتل و کشتار دائمی می شد. اما آنچه را در انجام آن توفیق یافتیم، دیده نمی شود.

کزنوو در پاسخ به انتقادها، گفت: راهبرد ما تقویت تشکیلات اطلاعاتی و تقویت نیروهاست.

خبرگزاری فرانسه نیز در مورد اظهارات وزیر کشور فرانسه، نوشت: کزنوو وجود ارتباط میان تروریست نیس را با اسلام گرایی افراطی تایید نکرد. این در حالی است که «مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه در نخستین اظهارنظر تلویزیونی پس از حمله تروریستی در شهر نیس، گفت: بی تردید تروریست این حمله با اسلام گرایی افراطی مرتبط بوده است.

والس همچنین بر تقویت ابزارهای ائتلاف برای مقابله با داعش در سوریه و عراق، تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، در ساعات اولیه بامداد روز جمعه و در پایان جشن و شادمانی روز ملی فرانسه در شهر نیس در جنوب این کشور، یک کامیون به رانندگی یک فرانسوی تونسی تبار 31 ساله به جمعیتی که در حال ترک مراسم بودند، هجوم برد و در مسیری دو کیلومتری، افرادی را زیر گرفت و بسیاری را به رگبار بست.

در این حمله 84 نفر جان خود را از دست دادند و 202 نیز مجروح شدند که حال 18 نفر از آنان وخیم گزارش شده است. معاون رئیس پلیس مرزی شهر نیس نیز در میان قربانیان است.

«فرانسوآ اولاند» رئیس جمهوری فرانسه حمله مرگبار به شهر نیس را حمله ای تروریستی خواند و از تمدید سه ماهه وضعیت اضطراری که پس از حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) آغاز شده است، خبر داد.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین بر افزایش اقدامات امنیتی کشورش در هدف قرار دادن مواضع گروه های تروریستی در عراق و سوریه تاکید کرد.

دولت در فرانسه سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.

52261