سومین جشنواره ملی پسته ایران در دامغان آغاز شد

سومین جشنواره ملی پسته ایران در دامغان آغاز شد

سیب موز: سومین جشنواره ملی پسته ایران در دامغان آغاز شد سیب موز سومین جشنواره ملی پسته ایران امروز با حضور مسئولان کشوری استانی و شهرستانی، میهمانان و سفرای خارجی در سالن هلال احمر دامغان آغاز به کار کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از دامغان، این جشنواره به مدت سه روز در سالن جمعیت هلال احمر دامغان برگزار خواهد شد و تا بیست و ششم شهریور امسال ادامه دارد. به گزارش سیب موز در این مراسم قرار است آیین شکرگزاری نیز هم زمان با افتتاح سومین جشنواره ملی پسته ایران در سالن هلال احمر دامغان برگزار شود. تعدادی از سفرای کشورهای همسایه و نمایندگان آنان نیز به عنوان مدعوین خارجی و بین المللی این جشنواره در آیین افتتاح آن حضور یافته اند. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، استاندار سمنان و امام جمعه دامغان، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور در این آیین سخنرانی خواهند کرد.

سومین جشنواره ملی پسته ایران در دامغان آغاز شد 2

ایجاد سازوکار مناسب برای پیگیری دستاوردهای برگزاری جشنواره به منظور افزایش بهره برداری لازم از این جشنواره ها از تفاوت های جشنواره سوم نسبت به جشنواره سال های گذشته پسته است. بر همین اساس در سومین دوره جشنواره ملی پسته ایران کمیته ای با عنوان کمیته «دستاوردها» با بهره گیری از تجربه های مدیران و فعالان این بخش تشکیل شده تا سبب بهره برداری بیشتر شهرستان دامغان از برگزاری این جشنواره فاخر ملی شود. شب گذشته نیز سومین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی کشور با حضور امام جمعه دامغان، فرماندار و جمعی دیگر از مدیران این شهرستان در دامغان افتتاح شد.

سومین جشنواره ملی پسته ایران در دامغان آغاز شد 3

این نمایشگاه به عنوان یکی از بخش های جانبی سومین جشنواره ملی پسته ایران که دبیرخانه دائمی آن در دامغان قرار دارد برپاشده است. در سومین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی، انواع دستگاه ها و ادوات کشاورزی از نهادهای کشاورزی سراسر کشور به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه تخصصی از شب گذشته به مدت چهار روز در سالن جمعیت هلال احمر دامغان دایر بوده و علاقه مندان به صنعت کشاورزی می توانند صبح ها از ساعت 9 تا 13 و عصرها از ساعت 17 الی 21 از آن دیدن کنند. 66 شرکت سازنده ماشین آلات و ادوات حوزه کشاورزی در سومین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی کشور در دامغان حضور دارند.