750 کیلومتر جاده در خوزستان در حال ساخت است

سیب موز مدیرکل راه و شهرسازی استان:

750 کیلومتر جاده در خوزستان در حال ساخت است

750 کیلومتر جاده در خوزستان در حال ساخت است

سیب موز: 750 کیلومتر جاده در خوزستان در حال ساخت است

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: با وجود کمبود اعتبارات، 750 کیلومتر جاده با 1200 میلیارد تومان در حال ساخت است.

به گزارش ایسنا،«منوچهر رحمانی» در جلسه کمیسیون ایمنی راه که امروز، 24 شهریورماه در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: احداث این جاده ها به زمان بسیاری نیاز دارد. از همین رو باید برنامه ریزی های کوتاه مدتی مانند کنترل ترافیک در جاده های موجود در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به سوانح جاده ای افزود: 57 درصد تصادفات در جاده های دو طرفه رخ می دهد و از همین رو لازم است که ما این جاده ها را درست کنیم.

رحمانی تصریح کرد: از سویی 36 درصد تصادفات نیز بر اثر واژگونی خودرو است و در این حالت هم باید وضعیت مدیریت شود.

وی یادآور شد: جاده های استان بر اساس شرایطی که دارند، اولویت بندی شده اند و هم اکنون جاده «اهواز – رامهرمز – بهبهان» و جاده «اهواز – ایذه – دهدز» در اولویت هستند. پس از آن ها نیز جاده «اهواز – مسجدسلیمان»، «امیدیه – دیلم» و جاده سوسنگرد در اولویت قرار دارند.

رحمانی ادامه داد: طبق استانداردهای جهانی باید در هر 300 کیلومتر یک ایستگاه پلیس راه وجود داشته باشد اما اکنون کمبودهای بسیاری در بخش امکانات پلیس راه وجود دارد و به همین جهت لازم است که فرهنگسازی های بسیاری انجام شود.

وی با بیان این که هم اکنون اولویت ما در زمینه پلیس راه جاده ایذه است، یادآور شد: لازم است که ردیف اعتباری برای تجهیز امکانات پلیس راه و هم چنین تأمین خودروهای گشت پلیس راه اختصاص پیدا کند.

جاده ایذه مشکلات زیادی دارد

همچنین «مسعود مصدقی»، مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خوزستان در این نشست اظهار کرد: در بروز تصادف 70 درصد عامل انسانی، 15 درصد جاده و 15 درصد خودروها نقش دارند.

وی ادامه داد: با بررسی های انجام شده 60 درصد خروجی کامیون های پایانه بندرامام(ره) به سمت جاده ایذه است و خروج آن ها از استان از طریق این محور انجام می شود و به همین جهت مشکلات زیادی در این جاده وجود دارد.

مصدقی یادآور شد: در جاده ایذه، روزانه 14 هزار خودرو تردد می کند و استان از نظر نرخ افزایش تلفات در کشور رتبه 30 را دارد. به عبارتی فقط یک استان وضعیت بدتری نسبت به ما دارد.

به گزارش سیب موز انتهای پیام