عید قربان فرصتی برای بازگشت به مسیر الهی است

سیب موز نماینده ولی فقیه در کردستان:

عید قربان فرصتی برای بازگشت به مسیر الهی است

عید قربان فرصتی برای بازگشت به مسیر الهی است

سیب موز: عید قربان فرصتی برای بازگشت به مسیر الهی است

نماینده ولی فقیه در کردستان، عید قربان را فرصتی برای بازگشت به مسیر الهی عنوان کرد و گفت: عید قربان عید بازگشت و فرصتی برای توبه و دوری از انحراف است.

به گزارش سیب موز به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در خطبه های نماز عید قربان که در حسینیه سنندج برگزار شد، ضمن توصیه به رعایت تقوی الهی، تقوی را بهترین راه رستگاری دانست و اظهار کرد: رژیم خبیث آل سعود بازیچه انگلیس و اسرائیل است جنایت هایی که عربستان با تدابیر انگلیس به جهان اسلام کرده نابخشودنی است.

وی، آل سعود را آل یهود خواند و گفت: اگر سابقه آل سعود را بررسی کنیم به این واقعیت می رسیم که محمدابن عبدالوهاب تربیت شده جاسوس های یهودی است که اولین جنایت را از خانواده خود با کشتن همسر و پدر همسر خود انجام داد تا راه قتل و خونریزی را برای تکفیری ها و وهابی ها باز کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان به جنایات عربستان در کشورهای اسلامی، اشاره و تصریح کرد: عربستان دست آمریکا، انگلیس و صهیونیست ها را برای حمله و تجاوز به مسلمانان باز کرده است و انفجاراتی که در کشورهای مختلف انجام می شود باعث نا امنی و در امان نبودن مسلمانان شده است.

وی، فتاوای مفتی های وهابی عربستان را توجیه کننده جنایات آل سعود، عنوان و تصریح کرد: آل سعود در طول تاریخ مرتکب جنایات فراوانی شده اند که فتاوای مفتی های وهابی، توجیه کننده اقدامات آنها است. آل سعود برای رضایت اربابان خود دست به هر جنایتی می زند. آل سعود و فرقه ضاله وهابیت اعتقادی به مسلمانی ندارند و شیعه و سنی برای آنها فرقی نمی کند زیرا هیچ کس به غیر از خود را مسلمان نمی دانند و برای مسلمان ها ارزشی قائل نیستند.

آیت الله حسینی در ادامه سخنان خود، عید قربان را جلوگاه تعبد و تسلیم ابراهیم نامید و افزود: انسان برای رسیدن به خدا باید شیطان را کنار بزند و مبارزه با شیطان یکی از درس های عید قربان است که ثابت کنیم توانایی این را داریم که بر شیطان غلبه کنیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان، عید قربان را جلوگاه قرب به خدا دانسته که در آن روز نفس عماره و نافرمانی ها قربانی می شود.

وی گفت: عید قربان، آزمایش ابراهیم بود ولی در کربلا آزمایش مردم بود که امام حسین(ع) قربانی شود تا دین خدا حفظ شود و هم در کتب شیعه و هم در کتب اهل سنت از امام حسین(ع) به ذبح عظیم تعبیر شده است.

آیت الله شاهرودی،  همچنین از امام خمینی(ره) به عنوان احیاگر اسلام نام برد و تصریح کرد: در این روز که به گفته امام خمینی(ره) خداوند درس بزرگی به فرزندان ابراهیم می دهد بیش از 7000 هزار زائر خانه خدا که برای قربانی به قربانگاه رفته بودند به دست رژیم آل سعود قربانی شدند.

نماینده ولی فقیه در کردستان در خطبه دوم نماز عید فطر به اعیاد دهه ولایت اشاره و ضمن تبریک اعیاد این دهه، افزود: از فاصله عید قربان تا عید غدیر دهه ولایت نامگذاری شده است و یکی از مسائل اساسی روز عید قربان اینست که خداوند ما را به رهبری جامعه و امامت امت توجه می دهد.

وی افزود: گاهی خداوند برای اینکه مرتبه شخصی را بالا ببرد او را آزمایش می کند و آخرین آزمایش ابراهیم خلیل روز عید قربان بود که حاضر شد فرزند خود را قربانی کند که بعد از این آزمایش خداوند جایگاه امامت را به وی عطا کرد.

وی جایگاه امامت و رهبری را جایگاه مقدسی عنوان کرد و افزود: نبی مکرم اسلام(ص) نیز جایگاه امامت را داشتند و جایگاه امامت و رهبری به حدی بالا است که اگر فرد به دستور رهبر در مسیری قدم بردارد که کشته شود به درجه رفیع شهادت که بالاترین درجه برای اهل دنیا است نایل شده است.

آیت الله شاهرودی، تصریح کرد: ملت ایران به رهبری یک رهبر مدیر، مدبر، آگاه به شرایط و شجاع یک تنه در مقابل همه دنیای کفر ایستاده است و دنیای کفر در مقابل جمهوری اسلامی ایران هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی به گذشت شش ماه از ابتدای سال اقتصاد مقاومتی اشاره و گفت: شش ماه از نیمه سالی که به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده می گذرد در شش ماه باقیمانده از تمام ظرفیت های استان برای حل مشکلات استفاده شود. با تهمت و بد و بیراه گفتن مشکلات حل نمی شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: دشمنان ما همه متحد هستند و از طریق عوامل دست نشانده خود در منطقه دست به دست هم کار می کنند و برای تکه تکه کردن کشورهای اسلامی منطقه خیز برداشته اند که با هوشیاری و اتحاد مسلمانان نتوانستند به اهداف شوم خود برسند.

به گزارش ایسنا، امروز مردم خداجو و دیندار شهرهای مختلف استان کردستان، با پوشیدن جامه های نو و سلام و صلوات از منازل خود خارج و به سمت مساجد روانه شدند و نماز عید سعید قربان را اقامه کردند.

مردم کردستان طبق یک سنت دیرینه، در روز عید قربان بهترین لباس های کُردی خود را می پوشند و با معطر کردن خود به دیدار اقوام و آشنایان می روند.در این روز میزبانان با روی گشاده و تبریک عید و حلالیت طلبیدن پذیرای مومنان هستند و با شیرینی و شربت از آنها پذیرایی می کنند.

مراسم اقامه نماز عید قربان در شهر سنندج در مساجد محلات برگزار شد و در حسینیه شهر سنندج نیز به امامت آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در کردستان اقامه شد.

انتهای پیام