تاثیر ترکیب زنجبیل و فلفل قرمز بر سرطان

سیب موز تاثیر ترکیب زنجبیل و فلفل قرمز بر سرطان

تاثیر ترکیب زنجبیل و فلفل قرمز بر سرطان

سیب موز: تاثیر ترکیب زنجبیل و فلفل قرمز بر سرطان

نتایج یک بررسی نشان می دهد که ترکیب های موجود در زنجبیل و فلفل قرمز می توانند بر هم تاثیر گذاشته و خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند.

به گزارش سیب موز به گزارش ایسنا، ترکیب تند موجود در زنجبیل موسوم به "گینرجول - 6" می تواند عوارض ترکیب "کپسایسین" موجود در فلفل قرمز را از بین ببرد.

زنجبیل از جمله موادی است که خواص مفید آن برای سلامتی مورد تایید قرار گرفته و از طرف دیگر رژیم های غذایی سرشار از کپسایسین با ابتلا به سرطان معده مرتبط است.

محققان دریافتند کپسایسین و گینرجول - 6 به گیرنده سلولی مشابهی متصل می شوند که یکی از آنها به تومورهای سرطانی مرتبط است.

دراین بررسی کارشناسان آزمایش هایی را روی تعدادی موش مستعد ابتلا به سرطان ریه انجام داده اند. به این موش ها ترکیب کپسایسین یا گینرجول - 6 یا ترکیبی از هر دو داده شد. پس از گذشت 20 هفته متخصصان مشاهده کردند موش هایی که تنها ترکیب کپساسین دریافت کرده بودند دچار تومورهای سرطان ریه شده اند در حالی که نیمی از موش های تغذیه شده با گینرجول - 6 دچار این عارضه شدند. همچنین تنها 30 درصد موش هایی که از هر دو ترکیب مصرف کرده بودند به سرطان مبتلا شدند.

به گزارش نیجر ورلد نیوز، با این یافته ها متخصصان به دنبال انجام تحقیقات بیشتر برای درک عمیق اثرات این دو ترکیب روی یکدیگر هستند.

انتهای پیام