دولت تونس حقوق وزرا را تا 30 درصد کاهش داد/ احتمال اجرای سیاست های ریاضتی

سیب موز دولت تونس حقوق وزرا را تا 30 درصد کاهش داد/ احتمال اجرای سیاست های ریاضتی

دولت تونس حقوق وزرا را تا 30 درصد کاهش داد/ احتمال اجرای سیاست های ریاضتی

سیب موز: دولت تونس حقوق وزرا را تا 30 درصد کاهش داد/ احتمال اجرای سیاست های ریاضتی

نخست وزیر جدید تونس در راستای کاهش هزینه های دولتی، حقوق وزرای کابینه اش را تا 30 درصد کاهش داد.

به گزارش سیب موز به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه ماهواره ای سومریه نیوز عراق، یوسف الشاهد، نخست وزیر جدید تونس ضمن اعلام کاهش 30 درصدی حقوق وزرای کابینه اش توضیح داد: این کاهش در حدود هزار دینار تونسی (حدود 455 دلار) در ماه از امتیازات مالی ویژه اعضا کابینه را شامل می شود.

احتمال دارد این کاهش حقوق وزرا مقدمه ای برای اعلام اجرای سیاست های ریاضتی باشد که پیش از این الشاهد اعلام کرده بود در صورت ادامه یافتن مشکلات اقتصادی در تونس طی سال جاری میلادی، اجرا می شوند.

الشاهد با اشاره به اینکه سال 2017 سخت تر از سال جاری میلادی برای تونس خواهد بود، هشدار داد، در صورتی که اصلاحات اقتصادی در راستای احیای اقتصاد تونس انجام نشود، احتمال اجرای سیاست ریاضت اقتصادی و تعدیل کارمندان دولتی وجود دارد.

در حال حاضر اقتصاد تونس در حال گذار از مرحله دشواری است و آمارها نشان می دهد نرخ رشد اقتصادی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 1.4 درصد بوده است.

به دنبال دو حمله تروریستی سال گذشته میلادی در تونس، صنعت گردشگری این کشور که از ارکان اقتصاد این کشور بود، ضربه بزرگی خورد و درآمدها در این بخش به شدت کاهش یافت.

دولت تونس پیش بینی می کند کسری بودجه از 2.9 میلیارد دینار (1.32 میلیارد دلار) به 6.5 میلیارد دینار تا پایان سال جاری میلادی برسد.

انتهای پیام