رقبای ایران در لیگ جهانی والیبال مشخص شدند

رقبای ایران در لیگ جهانی والیبال مشخص شدند

سیب موز: رقبای ایران در لیگ جهانی والیبال مشخص شدند سیب موز رقبای ایران در لیگ جهانی والیبال مشخص شدند

جلسه دپارتمان لیگ جهانی 2017 از صبح امروز در لوزان سوئیس با حضور کلیه اعضا آغاز شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، پس از پایان رویدادهای سال 2016 فدراسیون جهانی والیبال در رده تیم های ملی و اعلام رده بندی تیم ها، اجلاس دپارتمان لیگ جهانی به منظور بررسی لیگ جهانی 2016 و برنامه ریزی برای لیگ جهانی 2017 صبح امروز سه شنبه 23 شهریور ماه با حضور کلیه اعضا در مقر FIVB در لوزان سوئیس برگزار شد که دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران نیز به نمایندگی از کشورمان در این اجلاس یک روزه حضور داد.

به گزارش سیب موز

تیم ملی والیبال کشورمان که امسال در رده هفتم گروه یک لیگ جهانی 2016 ایستاد با سقوط تیم استرالیا به گروه دو،در سال 2017 به عنوان تنها تیم آسیایی در گروه یک این رقابت ها با قدرت های والیبال دنیا رقابت خواهد کرد.

بر این اساس مسابقات لیگ جهانی 2017 به صورت زیر برگزار خواهد شد:

* تاریخ برگزاری  از 2 ژوئن تا 2 جولای می باشد.

* در سه گروه یک، دو و سه برگزار می شود.

* مسابقات گروه یک در مرحله مقدماتی در سه هفته در تاریخ های 2تا 4 ژوئن، 9 تا 11 ژوئن و 16 تا 18 ژوئن برگزار می  شود و مرحله نهایی نیز از 28 ژوئن تا 2 جولای برگزار می شود.

* مسابقات گروه دو در مرحله مقدماتی در سه هفته در تاریخ های 2تا 4 ژوئن، 9 تا 11 ژوئن و 16 تا 18 ژوئن برگزار می  شود و مرحله نهایی نیز از 23 تا 25 ژوئن برگزار می شود.

* مسابقات گروه سه در مرحله مقدماتی در دو هفته در تاریخ های 2تا 4 ژوئن، 9 تا 11 ژوئن برگزار می شود و مرحله نهایی نیز از 16 تا 18 ژوئن برگزار می شود.

* فرمول برگزاری و گروه بندی مطابق با لیگ جهانی 2016 هست.

*  فرمول تکنیکال وقت استراحت همانند مسابقات المپیک می باشد.

* هر تیم می تواند 14 بازیکن در لیست نهایی خود معرفی کند.

*  در لیگ جهانی 2017 در مجموعه 36 تیم حضور خواهند داشت که در گروه یک 12 تیم ، در گروه دو 12 تیم، در گروه سه 12 تیم با هم به رقابت می پردازند.

*  در مرحله مقدماتی گروه یک از 12 تیم حاضر 9 تیم میزبانی را تجربه خواهند کرد.

*  در گروه یک تیم های صربستان، برزیل، فرنسه، ایتالیا، لهستان، امریکا، روسیه، ایران، بلژیک، آرژانتین، بلغارستان و کانادا (از گروه دو صعود کرده است) حضور دارند.

*  در گروه دو تیم های استرالیا، پرتغال، هلند، ترکیه، فنلاند، جمهوری چک، چین، مصر، اسلوواکی، کره جنوبی، ژاپن و اسلووانی حضور دارند.

* در گروه سه تیم های آلمان، یونان، چین تایپه، میانمار، ونزوئلا، قطر، اسپانیا، تونس، مکزیک، قزاقستان، پورتوریکو و استونی حضور دارند.

* در گروه یک در مرحله مقدماتی هر تیم 9 مسابقه می دهد و در مجموع در مرحله مقدماتی 54 مسابقه برگزار خواهد شد.

* مراحل نهایی در گروه یک با حضور شش تیم، در گروه دو با حضور چهار تیم و در گروه سه با حضور چهار تیم برگزار می شود.

قرعه کشی و برنامه دقیق این رقابت ها بعد از ظهر امروز سه شنبه 23 شهریور در جلسه دوم این اجلاس انجام خواهد شد.