دوران بزن و در رو در سوریه به اتمام رسیده است

سیب موز دوران بزن و در رو در سوریه به اتمام رسیده است

اما شلیک موشک زمین به هوا به سوی جنگنده های اسرائیلی طی روزهای گذشته به این معنی است که دولت سوریه این پیام را طرف مقابل ارسال کرده است که به طور کامل توانایی مقابله با متجاوز را دارد و حملات بعدی نیز قطعاً بی پاسخ نخواهد بود.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، اخبار منتشر شده از جنگ سوریه طی این روزها  از وقوع یک تحول بنیادین و اساسی  حکایت می کند که در طول تمام پنج سال آغاز درگیری ها، اتفاقی بسیار مهم محسوب می شود که مسبوق به سابقه نیز نبوده است.

رسانه های سوری با انتشار اخباری تصریح کردند که ارتش سوریه، یک جنگنده و یک پهپاد اسرائیلی را در منطقه قنیطره سرنگون کرده است.

براساس گزارش رسانه های سوری، این حادثه پس از آن رخ داد که جنگنده های اسرائیلی بامداد روز سه شنبه (23 شهریور) به دو موضعِ توپخانه ای ارتش سوریه در منطقۀ جولان حمله کردند.

همچنین ارتش سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد به دنبال این حمله پدافند هوایی این کشور وارد عمل شده است و یک جنگنده اسرائیلی را در غرب القنیطره و یک پهپاد جاسوسی را در غرب «سعسع» سرنگون کرد. در ادامه نیز فرماندهی کل ارتش سوریه اعلام کرد: «تجاوز اسرائیل در راستای حمایت از گروه های مسلح صورت می گیرد و تلاشی نافرجام برای بالا بردن روحیه در حال فروپاشی آن هاست. فروپاشی روحیه افراد مسلح بعد از شکست سنگین آنها در حومه القنیطره آغاز شده است».

گفتنی است خبر اسقاط جنگنده اسرائیلی ابتدائاً در برخی رسانه های غربی چون رویترز بازتاب داشت اما بعداً این خبرگزاری ها به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی مسئله سرنگونی جنگنده این رژیم را رد کردند اما هرگز نتوانستند شلیک موشک به جنگنده ها را رد کنند چرا که ارتش اسرائیل در تکذیبیه خود شلیک دو موشک «زمین به هوا» به سوی جنگنده های خود را تائید کرده بود.

در همین زمینه مسئله ای که حائز اهمیت بسیاری بوده و مورد تائید طرفین هم می باشد اقدام ارتش سوریه در دفاع از خود در برابر رژیم متجاوز صهیونیستی با گذشت پنج سال از آغاز جنگ همه جانبه علیه این کشور است. به بیانی دقیق تر تا پیش از این و در حوادث مشابه نیروی هوایی رژیم صهیونیستی با تجاوز به مرزهای سوریه حتی تا دمشق نیز پیش می آمد و به مواضع ارتش و نیروهای مقاومت حمله می کرد؛ نحوه به شهادت رسیدن سمیر قنطار توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی در منطقه جرما در نزدیکی دمشق خود تائید کننده این مسئله است. اما شلیک موشک زمین به هوا به سوی جنگنده های اسرائیلی طی روزهای گذشته به این معنی است که دولت سوریه این پیام را طرف مقابل ارسال کرده است که به طور کامل توانایی مقابله با متجاوز را دارد و حملات بعدی نیز قطعاً بی پاسخ نخواهد بود.

دوران بزن و در رو در سوریه به اتمام رسیده است

سیب موز: دوران بزن و در رو در سوریه به اتمام رسیده است

محل شهادت شهید سمیر قنطار در نزدیکی دمشق

به عبارتی دیگر برای نشان دادن توانایی دفاعی همواره نیازی به شروع جنگ نیست بلکه با ارسال پیام های این چنینی می توان متجاوز را بر سر جای خود نشاند. تاکید مقامات سوری بر اسقاط جنگنده فارغ از درست یا غلط بودن آن- که باید منتظر انتشار اخبار تکمیلی در این رابطه طی ساعات آینده بود- دارای این مفهوم مهم است که سرنگونی جنگنده های متجاوز رژیم صهیونیستی در آینده دیگر مسئله ای غیرعادی نخواهد بود و دشمن باید منتظر هر غافل گیری باشد.

ناگفته نماند که پیشتر حزب الله لبنان در برابر حملات رژیم صهیونیستی به نیروهای مقاومت مقابله به مثل می کرد اما با اتفاق اخیر نیروهای متجاوز اسرائیل با دو نیروی پرتوان مواجهه خواهند بود که واکنش های احتمالی آن ها به یقین خطرناک تر از گذشته خواهد بود . همچنین باید به این مسئله نیز اشاره کرد که اقدام دفاعی ارتش سوریه به نوعی ایجاد کننده حاشیه امنیت نسبی برای حزب الله لبنان نیز تلقی می شود و تا میزانی از بار مسئولیت این نیروها خواهد کاست.

خبرگزاری دانشجو - رجانیوز