جشن عاطفه های امسال متفاوت می شود

جشن عاطفه های امسال متفاوت می شود

سیب موز: جشن عاطفه های امسال متفاوت می شود سیب موز جشن عاطفه های امسال متفاوت می شود

کمیته امداد امسال در آغاز سال تحصیلی جدید با انجام تغییر در نحوه اجرای جشن عاطفه ها برای نخستین بار این جشن را در چادرهای سطح شهر برپا نمی کند، بلکه در پایگاه های مرکزی این روز را جشن می گیرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، جشن عاطفه ها به منظور تامین مایحتاج، پوشاک و نوشت افزار تحصیلی دانش آموزان نیازمند به رسم دیرینه هر سال همزمان با بازگشایی مدارس برگزار می شود تا در این جشن کمک های مردمی به دست دانش آموزان نیازمند و محروم رسانده شود.

به گزارش سیب موز جشنواره عاطفه ها همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در روز 25  شهریور ماه سال جاری برگزار می شود و با شناسایی نیازهای محرومان و نیازمندان، اقلام جمع آوری شده را تا 20 مهر ماه در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار می دهد.

کمیته امداد جشن عاطفه های امسال را با انجام تغییر در نحوه اجرای جشن و  شعار "مهر در انتظار همدلی" همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در تهران و سراسر کشور برگزار می کند تا بعد از جمع آوری وجوهات و کمک های مردمی در جشن عاطفه ها، آنها را بین دانش آموزان تحت پوشش و نیازمند توزیع کند و این در حالی است که برای نخستین بار فقط در پایگاه های مرکزی جشن برگزار می شود و در  چادرهای سطح شهر  برپا نمی شود.

کمیته امداد استان تهران چهار پایگاه مرکزی برای برگزاری این جشن در نظر گرفته که شامل پایگاههای  فرهنگسرای رسانه ، فردوس ، خاوران و رازی است.

جشن عاطفه ها در دو  بخش مردمی در روز 25  شهریور ماه جاری و در بخش مدارس 10 مهر ماه با نواخته شدن زنگ عاطفه ها در مدارس سراسر کشور برگزار می شود که با کمک و حمایت خیران و نیکوکاران تا قبل از شروع سال تحصیلی اقلام جمع آوری شده در اختیار دانش آموزان قرار خواهند گرفت. همچنین در روز 25 مهرماه نیز از خیران عرصه تحصیل تجلیل و جشن گلریزانی برای تکمیل کمک های خیران به دانش آموزان برگزار می شود.

براساس رویکرد کمیته امداد که تغییر شیوه مشارکت مردم نیکوکار و خیران با استفاده از روش های الکترونیکی است سامانه ای پیامکی بر اساس کد ussd طراحی شده که هموطنان می توانند از طریق سامانه# 1 *8877* کمک های نقدی خود را برای جشن عاطفه ها واریز کنند.