دولت سودان جنوبی: گزارش « کلونی» کاملا بی ارزش است

دولت سودان جنوبی: گزارش « کلونی» کاملا بی ارزش است

سیب موز: دولت سودان جنوبی: گزارش « کلونی» کاملا بی ارزش است سیب موز دولت سودان جنوبی: گزارش « کلونی» کاملا بی ارزش است

دفتر « سالوا کر» رئیس جمهوری سودان جنوبی اعلام کرد: گزارش اخیر «جرج کلونی» در ارتباط با رهبران این کشور بی اساس و همراه با سونیت است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر رئیس جمهوری سودان جنوبی تاکید کرده است: تهیه و انتشار این گزارش با اهداف سیاسی و با هدف تخریب شخصیت دولت و شخص رئیس جمهوری صورت گرفته است.

به گزارش سیب موز

سازمان 'سنتری' به سرپرستی جرج کلونی بازیگر مشهور هالیوود گزارش داد که جنگ مخرب داخلی در سودان جنوبی باعث شده است تا مقامات ارشد این کشور از جمله رئیس جمهوری و رقیب اصلی وی ثروتمند شوند.

دفتر رئیس جمهوری سودان جنوبی یادآور شده است: محتوای این گزارش فاقد ارزش است و نباید به آن توجه کرد.

این سازمان که وظیفه ردیابی حامیان مالی و تامین کنندگان هزینه های مناقشات و جنگ در آفریقا را برعهده دارد، می افزاید: مقامات ارشد سودان جنوبی که در نهایت مسئول بی رحمی و قساوت های جمعی در این کشور هستند به لطف جنگ موفق به ثروت اندوزی شده اند در حالی که حقوق کارکنان دولت ناچیز است .

در این جنگ بی رحمانه که در دسامبر 2013 و هنگامی آغاز شد، تاکنون به قیمت از دست رفتن جان ده ها هزار نفر تمام شده است.

حدود نیمی از جمعیت سودان جنوبی برای زنده ماندن به کمک غذایی نیاز دارند و بیش از 800 هزار نفر به عنوان پناهنده به کشورهای همجوار گریخته اند.

روستاهای بی شماری به آتش کشیده شده و از بین رفته اند و به گفته سازمان های حقوق بشر ، نیروهای دولتی و شورشیان طرفدار ماچار هردو از تجاوز جنسی به عنوان سلاح جنگی استفاده کرده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس ، این سازمان می گوید در حالی که رقابت سیاسی اغلب به عنوان علت اصلی جنگ سودان جنوبی مطرح شده است اما در واقع ' کاتالیزور کلیدی ' آن رقابت بر سر جایزه بزرگ، کنترل دارایی های دولتی و منابع طبیعی فراوان بین شبکه های دیوانه ثروت رقیب تحت رهبری ' کی یر و ماچار ' است.

در ادامه تاکید شده است که خانواده های مقامات ارشد سودان جنوبی اغلب در خانه های چند میلیون دلاری در خارج از کشور زندگی می کنند ، در هتل های پنج ستاره سفر های خود را می گذرانند و سوار اتومبیل های لوکس می شوند در حالی که اکثر جمعیت آن از پیامدهای ناگوار جنگ داخلی رنج می برند و عملا در بسیاری از نقاط کشور قحطی است .