خروجی دبیرستان های ایران بهتر از آمریکا است

خروجی  دبیرستان های ایران بهتر از آمریکا است

سیب موز: خروجی دبیرستانهای ایرانن بهتر از آمریکا است سیب موز خروجی دبیرستانهای ایرانن بهتر از آمریکا است

معاون علمی رئیس جمهور گفت: خروجی های دبیرستان های ما از برخی کشورها همچون آمریکا بهتر است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور در آیین تجلیل از افتخارآفرینان المپیادهای علمی کشور که عصر امروز در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد با بیان اینکه مدال آورندگان جهانی در ابتدای راه بوده و باید برای پیشرفت و موفقیت بیشتر تلاش مضاعف کنند، تصریح کرد: نوآوری و پیشرفت جامعه به دست نخبگان است و مدال آوران نباید دست از تلاش بردارند. به طوری که در گذشته دانش آموز مدال آور طلای جهانی در دانشگاه شریف سه ترم مشروط و از این دانشگاه اخراج شده بود.

به گزارش سیب موز وی ادامه داد: برای پیشرفت کشور باید فضای جامعه تغییر کند و این امر از خود فرد گرفته تا مسئولین و دانشگاه های ما شروع می شود. به طوری که در دانشگاه ها باید بهترین دانشجویان و اساتید جذب شوند.

معاون علمی رئیس جمهور با بیان اینکه نباید نخبگان بپرسند این مملکت برای ما چه کار کرده است بلکه باید این پرسش ایجاد شود که ما برای مملکت چه کار کرده ایم، افزود: این کشور افراد نخبه را معرفی و مطرح کرده است و خروجی های دبیرستان های ما از برخی کشورها همچون آمریکا بهتر است.

ستاری گفت: خروجی دبیرستان ها صرفاً موضوع علم و تحصیل نیست بلکه ایمان، اعتقاد و باور دانش آموزان است که آینده این کشور را می سازد.

وی با اشاره به قدمت 6 هزار ساله تاریخی کشور ایران گفت: کشوری که چنین قدمت والایی دارد نباید متکی به نفت باشد و کشور ما قدمتی چند هزار ساله در علم، فناوری و تجارت دارا می باشد.

معاون علمی رئیس جمهور خطاب به نخبگان اظهار داشت: نباید به بهانه استخدام و کار و نیز دریافت پول نفت درس خواند که این توهین به یک نخبه است. بلکه این فرد باید خود کارآفرین، مخترع و به امر تولید و اشتغال مبادرت ورزد.

در این مراسم از 72 دانش آموز مدال آور جهانی توسط وزیر آموزش و پرورش و معاون علمی رئیس جمهور با اهدای لوح و هدیه تقدیر و تجلیل به عمل آمد.