آمریکا از چین خواست قطعنامه های سازمان ملل علیه کره شمالی را اجرا کند

آمریکا از چین خواست قطعنامه های سازمان ملل علیه کره شمالی را اجرا کند

سیب موز: آمریکا از چین خواست قطعنامه های سازمان ملل علیه کره شمالی را اجرا کند سیب موز آمریکا از چین خواست قطعنامه های سازمان ملل علیه کره شمالی را اجرا کند

نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی اعلام کرد آمریکا و ژاپن به چین فشار خواهند آورد تا قطعنامه های شورای امنیت را در مورد کره شمالی به اجرا بگذارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، نماینده  ویژه آمریکا در امور کره شمالی در واکنش به تازه ترین آزمایش هسته ای کره شمالی اعلام کرد آمریکا و ژاپن به چین فشار خواهند آورد تا قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را در مورد کره شمالی به اجرا بگذارد.

سونگ کیم گفت: «ما به تلاش خود ادامه خواهیم داد تا چین قطعنامه های فعلی شورای امنیت به ویژه قطعنانه 2270 را اجرا و با ما برای اطمینان از تغییر رفتار و اندیشه های کره شمالی و قرار گرفتن آنها در مسیری سازنده تر و مثبت تر همکاری کند. فکر می کنم گفتگوی ما و ژاپن با چین بسیار جدی خواهد بود و ما به تلاش خود ادامه خواهیم داد».

این اظهارات را پس از دیدار با مسئول امور آسیا و اقیانوس آرام در وزارت امور خارجه ژاپن در توکیو بیان کرد.

این مقام آمریکایی گفت پکن باید کره شمالی را به سمت در پیش گرفتن رفتاری «سازنده تر و مثبت تر» سوق دهد.

کره شمالی اعلام کرد روز جمعه یک آزمایش هسته ای «پیشرفته تر» انجام داده است. این پنجمین آزمایش هسته ای کره شمالی و دومین مورد در هشت ماه گذشته است.