در چند ماه گذشته شاهد مبارزه جدی تری با قاچاقچیان هستیم

در چند ماه گذشته شاهد مبارزه جدی تری با قاچاقچیان هستیم

سیب موز: در چند ماه گذشته شاهد مبارزه جدی تری با قاچاقچیان هستیم سیب موز در چند ماه گذشته شاهد مبارزه جدی تری با قاچاقچیان هستیم

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری گفت: اشد مجازات و معدوم کردن کالاهای قاچاق، برای برخورد با قاچاقچیان در نظر گرفته شده است.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، عبدالعلی میرکوهی با اشاره به لوایح جدید قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: بر اساس این لوایح، اگر کالایی امکان برگشت داشته باشد عودت داده می شود و اگر این امکان وجود نداشته باشد معدوم خواهد شد.

به گزارش سیب موز

وی گفت: بخشی از این لوایح در دست بررسی دولت وکمیسیون لوایح قرار دارد که پیش بینی شده حتما کالاهای قاچاق معدوم شود.

میرکوهی افزود: با اجرای این لوایح، فرمایشات مقام معظم رهبری برای از بین بردن کالاهای قاچاق عملیاتی خواهد شد.

وی گفت: دستگاه های متولی مانند گمرک باید نظارت کافی داشته باشند تا از ابتدا جلوی عرضه کالای قاچاق گرفته شود.

میرکوهی تصریح کرد: مراکز فروش کالاهای قاچاق و انبارهای نگهداری باید بسته شوند و اگر فروشگاهی کالای قاچاق عرضه کند قطعا برخوردهای صنفی و قانونی درباره عرضه کننده کالای قاچاق اعمال خواهد شد.

معاون وزیر دادگستری با اشاره به عزم جدی دستگاه قضا برای برخورد با قاچاق کالا گفت: در سال های اخیر و به خصوص چند ماه گذشته شاهد مبارزه جدی تری با قاچاقچیان هستیم، آمارها نشان می دهد که درصد مبارزه با قاچاق، کشف کالا و پیشگیری از قاچاق کالا امیدوار کننده بوده اما کافی نیست.

میرکوهی تاکید کرد: از آنجایی که قاچاق کالا به بازار و تولید داخلی صدمه می زند، مبارزه مداوم و بدون اغماض با قاچاقچیان کالا ضروری است.

خبرگزاری دانشجو - صدا و سیما