نخستین ماراتون پژوهشی مقالات مروری در بیماری های گوارش برگزار می شود

نخستین ماراتون پژوهشی مقالات مروری در بیماری های گوارش برگزار می شود

سیب موز: نخستین ماراتون پژوهشی مقالات مروری در بیماری های گوارش برگزار می شود سیب موز نخستین ماراتون پژوهشی مقالات مروری در بیماری های گوارش برگزار می شود

مدیر هسته پژوهش گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برگزاری نخستین ماراتون پژوهشی مقالات مروری سیستماتیک بیماری های گوارش در این دانشگاه خبر داد.

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

به گزارش سیب موز به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آزیتا گنجی اظهار داشت: این برنامه با همکاری EDC  و واحد استعداد های درخشان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بنیاد ملی نخبگان استان خراسان رضوی، معاونت پژوهشی بیمارستان رضوی سازمان جهاد دانشگاهی مشهد و کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه، انجام خواهد شد.

دبیر علمی ماراتون پژوهشی مقالات مروری خاطر نشان کرد: این برنامه از 20 الی 25 شهریور در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور دانشجویان دانشگاههای قطب 9 کشوری برگزار می شود.

گنجی هدف از برگزاری این ماراتون را آموزش افراد با استعداد و علاقه مند در زمینه تالیف مقالات مروری به خصوص در زمینه بیماری های گوارش و کبد عنوان کرد.

این فوق تخصص بیماری های گوارش تصریح کرد: طی این برنامه دانشجویان می توانند در کنار ارتقای سطح دانسته های خود پیرامون بیماری های گوارش و کبد، در فضایی سالم به رقابتی علمی پژوهشی بپردازند و مطالبی که طی حدود یک هفته به آن ها آموزش داده می شود را در قالب نگارش مقالات مروری پیاده سازی کنند.

وی همچنین افزود: تمامی عناوین مقالات مروری سیستماتیک توسط اساتید گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی مشهد تهیه شده و توسط کمیته علمی این برنامه به تایید رسیده اند و به عنوان ایده اولیه کار گروهی در اختیار تیم های دانشجویی قرار می گیرند.

گنجی افزود: تیم های دانشجویی با نظارت اساتید و دانشجویان با تجربه تر در زمینه طراحی و نگارش مقالات مروری، به طراحی، اجرا و نگارش عناوین پیشنهادی خواهند پرداخت و در نهایت بر اساس چک لیست های طراحی شده عملکرد تیم ها ارزیابی و به سه تیم برتر جوایزی تعلق خواهد گرفت.