15 پاتوق مواد فروشی پلمپ شد/ 300 نفر دستگیر شدند

۱۵ پاتوق مواد فروشی پلمپ شد/ ۳۰۰ نفر دستگیر شدند

سیب موز: 15 پاتوق مواد فروشی پلمپ شد/ 300 نفر دستگیر شدند سیب موز 15 پاتوق مواد فروشی پلمپ شد/ 300 نفر دستگیر شدند

فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به اجرای طرح گسترده برخورد با موادفروشان شهر تهران، از پلمب 15 پاتوق و مرکز عمده توزیع مواد مخدر و دستگیری 300 مواد فروش خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سردار حسین ساجدی نیا گفت: با توجه به اینکه دستگیری خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر یکی از دغدغه ها و مطالبات اصلی شهروندان تهرانی است، پلیس تهران بزرگ با اجرای طرح گسترده برخورد با مصادیق مجرمانه، اقدامات خود را در زمینه مبارزه با مواد مخدر آغاز کرد.

به گزارش سیب موز وی افزود: در این رابطه با شناسایی 115 نقطه از پاتوق ها و مراکز عمده توزیع مواد مخدر، 300 مواد فروش سابقه دار دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه در سال های اخیر حضور و فعالیت مجرمانه مواد فروشان و خرده فروشان در سطح شهر تهران موجب شده تا این موضوع به یکی از دغدغه های اصلی مردم و پلیس پایتخت بدل شود، اظهارداشت:  به همین منظور به تمامی پلیس های تخصصی اعلام شد تا با هماهنگی مقام قضائی، طرح مذکور را در بزرگراه ها، معابر اصلی و مناطق تجمع آنان که به عنوان مکان های قرمز تلقی می شود، به اجرا درآورند.

ساجدی نیا با اشاره به پلمب  15 محل مصرف مواد افیونی و دستور تخریب آن از سوی مقام قضائی خاطرنشان کرد: دستگیری و برخورد با قاچاقچیان و خرده فروشان از اولویت های کاری پلیس پایتخت است و پلیس تهران بزرگ از چندین روز قبل ضمن رصد فعالیت مجرمانه این افراد با شناسایی مکان های حضور و تردد آنان اجرای گسترده این طرح را در دستور کار قرار داد.

وی اظهار امیدواری کرد با هماهنگی های صورت گرفته در خلال جلسات برگزار شده با مسئولان قضائی شهر تهران مجازات های سنگینی برای این افراد که اغلب سوابق متعدد کیفری نیز دارند در نظر گرفته شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه اجرای این طرح بر اساس گزارش های مردمی و اطلاعاتی که شهروندان از مکان های قرمز و محل های فعالیت مجرمانه مواد فروشان به پلیس داده اند، صورت گرفته، افزود: برابر رصد و نظرسنجی های انجام شده، اجرای طرح فوق ضمن اینکه رضایت مندی شهروندان را در پی داشت، جرایم خرد به وی‍ژه سرقت را نیز به میزان 30درصد کاهش داده است.

ساجدی نیا در بخش دیگری از سخنان خود، در خصوص عملکرد یگان های عملیاتی در زمینه مبارزه با مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون اظهار داشت: تاکنون 155 مرحله طرح برخورد با مواد فروشان و خرده فروشان مواد مخدر از سوی ماموران پلیس پایتخت انجام شده است که طی آن دستگیری های قابل توجه ای صورت گرفته و این میزان دستگیری ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد:  با تلاش ماموران پلیس پایتخت تاکنون30 باند قاچاق مواد مخدر و روانگردان متلاشی و بیش از 11تن انواع مواد مخدر از قاچاقچیان و خرده فروشان کشف شد که این میزان کشفیات  نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد افزایش را نشان می دهد.

ساجدی نیا همچنین به جمع آوری بیش از 9 هزار و 900 معتاد متجاهر از ابتدای سال جاری اشاره و تصریح کرد: در گذشته این دسته از افراد به خاطر نبود امکانات کافی و محل نگهداری مناسب دوباره به چرخه اعتیاد و جرم باز می گشتند اما خوشبختانه در سال جدید با توجه به همکاری خوب مقامات قضائی و ارگان های ذیربط همچون شهرداری، این اتفاق روی نداده و تمامی معتادانی که از سطح معابر جمع آوری و به مراکز باز پروری معرفی شده اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن تقدیر از همکاری خوب مردم در شناسایی نقاط آلوده و معرفی مواد فروشان به پلیس، گفت: طرح امنیت و آرامش در سال جدید به قوت خود باقی است و شهروندان می توانند در صورت مشاهده موارد مجرمانه که هنجارهای اجتماعی را مورد تهدید قرار می دهد، بلافاصله با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس بگیرند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.