توافق پوتین با ملک سلمان بازار را تکان می دهد؟

توافق پوتین با ملک سلمان بازار را تکان می دهد؟

سیب موز: توافق پوتین با ملک سلمان بازار را تکان می دهد؟ سیب موز توافق پوتین با ملک سلمان بازار را تکان می دهد؟

با نزدیکی به نشست غیر رسمی اوپک در الجزایر،تحلیل گران می گویند، تولیدکننده های بزرگ نفتی آماده تعامل با یکدیگر هستند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، عربستان سعودی و روسیه تفاهم نامه ای امضا کردند تا بتوانند بازار نفت را به ثبات و تعادل برسانند.

به گزارش سیب موز این دو کشور آماده شده اند تا یک گروه همکاری ایجاد کنند و بازار نفت را که ازسال 2014 با کاهش شدیدقیمت ها رو به رو بوده و بهم ریخته است، به ثبات برسانند.

براساس گزارش بازارهای جهانی،قیمت نفت در روز گذشته 3 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گفته کارشناسان این توافق بین عربستان و روسیه که در حاشیه نشست G20 در چین اعلام شد،کمک می کند تا در نشست اعضای اوپک با روسیه که اواخر این ماه برگزار می شود، مواضع مشخص تر شود.

در واقع همکاری صمیمانه بین دو تولید کننده بزرگ جهان باعث می شود که به توافق فریز نفتی بقیه اعضای اوپک در نشست الجزیره امیدوارتر بود. ایده ای که تولید نفت را کاهش می دهد، باعث می شود که قیمت نفت که به 26 دلار در فوریه رسیده بود، جبران شود و روندی افزایشی را دنبال کند.

برخی کارشناسان معتقدند که طرح فریز نفتی تنها یک اتفاق نمایشی است و کمکی به بازار نخواهد کرد. زیرا اوپک بیش از همیشه در حال تولید نفت است،در نتیجه توقف تولید در بالاترین حد،حالا دیگر تاثیر چندانی بر بازار نخواهد گذاشت.

به دنبال کاهش بهای نفت در دوسال گذشته که به دلیل افزایش تولید نفت در جهان صورت گرفت،عرضه نفت بیش از تقاضا شد و در نتیجه قیمت ها رو به کاهش گذاشت.چسبندگی قیمت ها به سمت سقوط تا جایی پیش رفت که بسیاری از اقتصادهای وابسته به نفت با مشکل کمبود منابع مالی برای اداره خود روبرو شدند.

در حال حاضر عربستان سعودی تولید نفت خود را به بالاترین حد ممکن رسانده و 10.5 میلیون بشکه در روز نفت تولید می کند.