عربستان می خواهد رئیس جمهور لبنان را انتخاب کند

عربستان می خواهد رئیس جمهور لبنان را انتخاب کند

سیب موز: عربستان می خواهد رئیس جمهور لبنان را انتخاب کند سیب موز عربستان می خواهد رئیس جمهور لبنان را انتخاب کند

نایب رئیس شورای اجرایی حزب‎الله لبنان با بیان اینکه عربستان مسئول بحران ریاست جمهوری لبنان است گفت: عربستان در باتلاق شکست هایش غرق شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از المنار، شیخ نبیل قاووق، نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله طی سخنانی به مناسبت بزرگداشت شهید مجاهد مصطفی احمد شهاب در حسینه شهرک برعشیت گفت که عربستان مسئول بحران ریاست جمهوری در لبنان است، زیرا این رژیم می خواهد نظر خود را به لبنانی ها تحمیل کرده و خودش رئیس جمهور لبنان را انتخاب کند تا بدین ترتیب لبنان گرفتار بحرانها و مشکلات و تشنجها شود.

به گزارش سیب موز مواضع مشکوک عربستان در قبال ریاست جمهوری

وی افزود: شک و تردیدی حقیقی در خصوص مواضع عربستان در قبال نامزد ریاست جمهوری لبنان وجود دارد و این موضوع بحرن لبنان را عمیق تر می کند.

قاووق تاکید کرد: با وجود اینکه رژیم سعودی امروز نظر خود را به لبنانی ها تحمیل کرده و منجر به تعطیلی نهادهای دولتی و طولانی شدن مدت خلأ ریاست جمهوری شده است، اما مقاومتی که لبنان را از خطر رژیم صهیونیستی و دشمن تکفیری محافظت کرده است، هرگز اجازه نمی دهد که عربستان خسارتهایش در یمن و بحرین و سوریه را از طریق دستاوردهای سیاسی جبران کند.

بدترین چیزی که مسلمانان با آن مواجهند

نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله افزود: بدترین چیزی که امروز مسلمانان با آن مواجه هستند، انفجارهای تروریستی داعش که بر اثر آن 10 یا دهها تن کشته می شوند نیست، بلکه بدترین چیز فتواهای تکفیری است که هر روز مسلمانان را در همه جا قتل عام می کند و دیروز نیز از زبان مفتی کل عربستان شنیدیم که گفت مسلمانان ایران مسلمان نیستند بلکه کافر هستند. بنابراین این موضپع رسمی رژیم سعودی است که مسلمانان را تکفیر می کند و ثابت می کند که سیاست تکفیر مسلمانان، سیاست رسمی عربستان است.

وی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: رژیم سعودی امروز از گروههای تکفیری در سوریه حمایت می کند و این رژیم است که به یمن تجاوز کرده است و کعبه امروز در انحسار فتواهای تکفیری است.

غرق شدن عربستان در باتلاق شکستها

قاووق تصریح کرد: رژیم سعودی با ورودش به یمن مرتکب خطای بزرگی شد، زیرا این رژیم در باتلاق شکستهایش غرق شده است و هر روز بیشتر دچار تباهی می شود و شکستهایش نیز روز به روز بیشتر می شود، بنابراین طوفان قاطعیت که هدف از آن ویران کردن یمن بود، امروز به شدت در عمق عربستان می وزد و موشکهای یمن امروز به طور پیوسته نجران و جیزان را در هم می کوبند و این در حالی است که سال گذشته این موشکها فقط مرزهای نجران و جیزان را هدف قرار می داد.

نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد که این رژیم سعودی است که جنگی نیابتی علیه مردم سوریه به راه انداخته است و در نتیجه هیچ چیزی به نام انقلاب سوریه نه صلح آمیز و نه نظامی وجود ندارد، بلکه همه آنچه در سوریه جریان دارد، جنگی است که با پول و سلاح و مدیریت عربستان از طریق به کارگیری باندهای تکفیری علیه مردم سوریه به راه انداخته شده است.

دلایل مخالفت عربستان با راه حل صلح آمیز

قاووق افزود: همه کشورهای جهان امروز راه حل صلح آمیز در سوریه را پذیرفته اند به جز عربستان، زیرا این رژیم از بیم شکست، به دنبال طولانی کردن جنگ است.

وی با بیان اینکه متجاوزان می خواستند جایگاه و نقش و هویت سوریه را در مقاومت تغییر بدهند، گفت: امروز سوریه جایگاه پیشرو خود در مقاومت را حفظ کرده و هرگونه سخن گفتن از سقوط دمشق دیگر مربوط به گذشته است، زیرا سوریه پیروز شد و عربستان نتوانست اهداف خود را محقق کند. هرگونه شرط بندی عربستان بر سر سقوط نظام سوریه شکست خورد و عربستان امروز رسوایی شکست خود در برابر دستاوردهای ارتش عربی سوریه و بویژه در حلب را احساس می کند.