شرکت 105 دانشجو در آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و پیش کارورزی علوم پزشکی کردستان

شرکت ۱۰۵ دانشجو در آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و پیش کارورزی علوم

سیب موز: شرکت 105 دانشجو در آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و پیش کارورزی علوم پزشکی کردستان سیب موز شرکت 105 دانشجو در آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و پیش کارورزی علوم پزشکی کردستان

پنجاه و هشتمین دوره آزمون جامع پیش کارورزی، پنجاه و پنجمین دوره آزمون جامع علوم پایه پزشکی و چهل و پنجمین دوره آزمون جامع علوم پایه دندانپزشکی همزمان با سراسر کشور در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با حضور 105 دانشجو برگزار شد.

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

به گزارش سیب موز به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پنجاه و هشتمین دوره آزمون جامع پیش کارورزی، پنجاه و پنجمین دوره آزمون جامع علوم پایه پزشکی و چهل و پنجمین دوره آزمون جامع علوم پایه دندانپزشکی همزمان با سراسر کشور در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با حضور 105 دانشجو برگزار شد.

بهرام نیکخو، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در آزمون جامع پیش کارورزی این دانشگاه 39 نفر از دانشجویان پزشکی که مقطع کارآموزی بالینی را با موفقیت به اتمام رسانده اند، شرکت کردند و در صورت قبولی در این آزمون وارد دوره پایانی پزشکی عمومی تحت عنوان دوره کارورزی پزشکی خواهند شد.

وی افزود: در آزمون علوم پایه پزشکی نیز 31 نفر از دانشجویان پزشکی مقطع علوم پایه بعد از اتمام پنج ترم و قبولی در واحدهای درسی، در این آزمون شرکت کرده و در صورت کسب حد نصاب قبولی وارد دوره بعدی آموزش پزشکی عمومی ( فیزیوپاتولوژی) می شوند.

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان داشت: در آزمون جامع علوم پایه دندانپزشکی نیز 35 نفر از دانشجویان دندانپزشکی پس از گذراندن چهار ترم با قبولی در واحدهای درسی در این آزمون شرکت کرده و وارد مقطع بالینی خواهند شد.

نیکخو گفت:از پنج دوره قبل بنا به تصمیم حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آزمون های فوق بصورت منطقه ای و در قالب مناطق دهگانه آمایشی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: طراحی و انتخاب سوالات، رسیدگی به اعتراضات و اعلام نتایج آزمون های این دوره نیز در دانشگاه علوم پزشکی همدان و با حضور اعضای هیات علمی منتخب از چهار منطقه آمایشی زاگرس متشکل از دانشگاه های علوم پزشکی همدان، کرمانشاه، کردستان و ایلام می باشد.

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: در حال حاضر 580 دانشجوی پزشکی در چهار مقطع؛ علوم پایه، فیزیوپاتولوژی، کارآموزی و کارورزی پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

لازم به ذکر است، آزمون جامع علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی دو بار در سال (اسفند و شهریور ماه) و آزمون علوم پایه دندانپزشکی یکبار در سال(شهریور ماه) برگزار می شود