جانسون تبادل سفیر بین ایران و انگلستان را «لحظه ای مهم در روابط» توصیف کرد

جانسون تبادل سفیر بین ایران و انگلستان را «لحظه ای مهم در روابط» توصیف کرد

سیب موز: جانسون تبادل سفیر بین ایران و انگلستان را «لحظه ای مهم در روابط» توصیف کرد سیب موز جانسون تبادل سفیر بین ایران و انگلستان را «لحظه ای مهم در روابط» توصیف کرد

وزیر خارجه انگلستان ارتقا روابط با ایران را فرصتی برای افزایش مذاکرات دوجانبه توصیف کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلستان روز دوشنبه از ارتقا روابط این کشور با ایران استقبال کرد.

به گزارش سیب موز وی در بیانیه ای که به مناسبت تبادل سفیر با تهران صادر کرده، این مسئله را «لحظه ای مهم در روابط» انگلستان و ایران توصیف کرده است.

جانسون افزود: «ارتقا روابط دیپلماتیک این فرصت را در اختیار ما قرار می دهد که بحث هایمان را در مورد طیفی از موضوعات از جمله موارد کنسولی که من عمیقا از آن ها نگرانم و پیش از این هم با وزیر خارجه (محمد جواد) ظریف در میان گذاشته ام، توسعه دهیم.»

ایران و انگلستان امروز برای اولین بار در پنج سال گذشته، در پایتخت کشور مقابل سفیر تعیین کردند.

وزیر خارجه انگلستان در این مورد گفت: «امیدوارم این آغازگر همکاری سازنده تری میان کشورهایمان بوده و این امکان را به ما بدهد که موضوعاتی چون حقوق بشر، نقش ایران در منطقه و همچنین ادامه اجرای توافق هسته ای و توسعه روابط تجاری میان دو کشور را به نحوی مستقیم تر مورد بحث قرار دهیم.»

بر این اساس، «حمید بعیدی نژاد» معاون سابق وزیر امور خارجه به عنوان سفیر ایران در لندن تعیین شده است. «نیکلاس هاپتون» هم که در یک سال گذشته کاردار انگلستان در تهران بوده، از این پس به عنوان سفیر کار خود را ادامه خواهد داد.