استقبال کُردهای سوریه از توافق آتش بس در این کشور

سیب موز نیروهای پشتیبانی مردم کُرد امروز دوشنبه اعلام کردند که از توافق آتش بس در سوریه استقبال می کنند.

استقبال کُردهای سوریه از توافق آتش بس در این کشور

سیب موز: استقبال کُردهای سوریه از توافق آتش بس در این کشور به گزارش مشرق، آمریکا و روسیه هفته گذشته بر سر آتش بس در سوریه به توافق رسیدند و امروز دوشنبه 22 شهریور این آتش بس اجرایی می شود.

شبکه خبری «سکای نیوز» گزارش داد که نیروهای پشتیبانی مردم کُرد امروز دوشنبه از این توافق استقبال کردند.

به گزارش سیب موز در همین راستا، «یوال اشتاینیتس» وزیر امور انرژی و زیر ساخت اسرائیل در واکنش به این توافق اعلام کرد که توافق آتش بس در سوریه به سود این رژیم نیست.

وی در این زمینه گفت: هر چند که این توافق درگیری را که بیش از 5 سال است متوقف می کند ولی ظاهرا برای اسرائیل بد است... این توافق که فرضا جنگ داخلی را در سوریه بدین صورت به پایان خواهد رساند می تواند سوریه را به اردوگاه مقدم دشمنان اسرائیل یعنی ایران و حزب الله لبنان تبدیل کند.

در کنار رژیم صهیونیستی، گروه تروریستی احرار الشام نیز اعلام کرد که به این توافق پایبند نخواهد بود و توافق مذکور به سود دولت سوریه است.

این ادعاها در حالی مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران، حزب الله لبنان، اتحادیه اروپا، کشورهای عربی و حتی ترکیه از این توافق استقبال کردند.

این توافق در آغاز 48 ساعته خواهد بود و بعدا به همین منوال تمدید خواهد شد و به صورت دائمی ادامه خواهد داشت. بر اساس این توافق یک مرکز روسی-آمریکایی مشترک تشکیل خواهد شد که در آن افراد نظامی و نمایندگانی از سرویس های اطلاعاتی مسکو و واشنگتن حضور خواهند داشت تا عملیات نظامی خود را هماهنگ کنند.