بارداشت تروریست هایی که قصد تکرار 11 سپتامبر در قزاقستان را داشتند

سیب موز کمیته امنیت ملی قزاقستان از بازداشت یک گروه تروریستی در این کشور خبر داد که قصد داشتند حوادث 11 سپتامبر را در این جمهوری تکرار کنند.

بارداشت تروریست هایی که قصد تکرار 11 سپتامبر در قزاقستان را داشتند

سیب موز: بارداشت تروریست هایی که قصد تکرار 11 سپتامبر در قزاقستان را داشتند  به گزارش مشرق، «ساکن مین بایف» سخنگوی کمیته امنیت ملی قزاقستان امروز در یک نشست مطبوعاتی از دستگیری یک گروه افراطی و تروریستی که قصد ربودن هواپیما به منظور انجام عملیات تروریستی مشابه 11 سپتامبر در خاک قزاقستان را داشتند، خبر داد.

وی افزود: همچنین طبق برنامه این گروه تروریستی در نظر داشت تا حملاتی به واحدهای نظامی مرزبانی، وزارت دفاع و ترور مقامات عالی امنیتی و روحانیون قزاقستان صورت دهند.

به گزارش سیب موز این مقام امنیتی قزاق در رابطه به افراد بازداشت شده گفت: در مجموع بازداشت شده ها 3 نفر می باشند که یکی از آنها شهروند قرقیز و 2 نفر دیگر قزاق می باشند.

وی ادامه داد: این افراد تحت ریاست شهروند قرقیزی تصمیم داشتند با ربودن یک هواپیمای نظامی و یا غیر نظامی از فرودگاه «تالدیکارگان» این کشور عملیات تروریستی مشابه با 11 سپتامبر را تکرار کنند.

بازداشت این گروه تررویستی در حالی صورت گرفته است که در چند ماه اخیر در شهرهای «آکتوبه» و «آلماتی» قزاقستان حملات تروریستی صورت گرفت که در آن تعدادی از شهروندان و نیروهای امنیتی این کشور کشته شدند.

پس از این حوادث بود که در این کشور تا مدتها وضعیت قرمز اعلام شد.