26 میلیون سلاح در دستان 6 میلیون لیبیایی

سیب موز تحقیقات صورت گرفته در لیبی بر وجود 26 میلیون سلاح در دستان 6 میلیون لیبیایی اشاره دارد.

26 میلیون سلاح در دستان 6 میلیون لیبیایی

سیب موز: 26 میلیون سلاح در دستان 6 میلیون لیبیایی به گزارش مشرق، تحقیق های صورت گرفته درباره شبه نظامیان لیبیایی نشان می دهد که 26 میلیون اسلحه در دست 6 میلیون لیبیایی وجود دارد.

به نوشته وبگاه «میدل ایست مانیتور» «مارتین کابلر» نماینده سازمان ملل متحد در امور لیبی در گزارشی اعلام کرد که یافته های صورت گرفته در این رابطه به محض تکمیل به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارسال می شوند، مشرق نیوز - این جنگ افزارها و چگونگی ورود آن ها و عوامل دخیل در تجات سلاح در این کشور را معین می نماید.

به گزارش سیب موز کابلر همچنین از آزادی سریع شهر سرت در لیبی از وجود عناصر داعش خبر داد.

قرار است در همین زمینه و در روزهای آتی بین سران گروه های مختلف سیاسی لیبی نشستی برگزار شود.

سرهنگ «محمد القصری»، سخنگوی عملیات نظامی« بنیان مرصوص» در سرت  نیز در گفت وگو یی با خبرنگار خبرگزاری فارس در طرابلس، شهر سرت را در آستانه آزادسازی کامل خواند و گفت: «نیروهای لیبیایی بیشتر مناطق شهر سرت را در اختیار گرفته و تروریست ها را در منطقه الجیزه محاصره کرده اند».

وی افزود: «در عملیات آزادسازی سرت که از حدود سه ماه پیش ( ماه مه) آغاز شده است تاکنون 500 نیروی دولتی کشته و حدود دو هزار و 500 نفر از آنان زخمی شده اند».

از سوی دیگر و با آغاز عملیات نظامی در سرت گزارش های امنیتی الجزایری و تونسی از فرار قریب به یک هزار تروریست از این شهر به سوی مناطق  مرزی لیبی با این 2 کشور حکایت داشت.

از همین رو الجزایر و تونس به منظور ممانعت از هر گونه نفوذ احتمالی تروریست ها حالت آماده باش بالا در نوار مرزی با لیبی اعلام کرده بخصوص که داعش به منظور کاهش فشار بر نیروهایش به دنبال ایجاد تنش در مناطق جدید است.

نیروهای دولتی 20 خرداد وارد سرت شدند و از آن زمان تاکنون مناطق مسکونی متعددی را در این شهر آزاد کرده اند.

عملیات های انتحاری، مین گذاری ها و تک تیراندازهای داعش از سرعت پیشروی نیروهای دولتی لیبی در سرت کاسته بود.