تجهیز اوکراین به سلاح های کشنده توسط ناتو

سیب موز دبیرکل سابق ناتو از احتمال تجهیز اوکراین به سلاح های پیشرفته برای مقابله با آن چه که تجاوز روسیه نامید، خبر داد.

تجهیز اوکراین به سلاح های کشنده توسط ناتو

سیب موز: تجهیز اوکراین به سلاح های کشنده توسط ناتو به گزارش مشرق، دبیرکل سابق سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تهدید کرد که در صورت تلاش های بی ثبات کننده روسیه در اوکراین، ناتو به این کشور سلاح های کشنده ارسال می کند.

به نوشته وبگاه «پرنسا لاتینا» «آندرس فاگ راسموسن» دبیرکل سابق ناتو در دیدار با رییس جمهور اوکراین گفت که همواره از فرضیه خطر روسیه و لزوم ایجاد ارتش مستحکم برای اوکراین دفاع کرده است.

به گزارش سیب موز بر اساس گزارش ها، دولت اوکراین با اتکا بر نیروهای ذخیره ارتش در صدد عملیات هجومی در جنوب شرقی اوکراین برآمده است. اخیرا نیز «زاریان شکریاک» وزیر کشور اوکراین  اعلام کرده بود که ناتو می تواند کشورش را با سلاح های کشنده برای مقابله با روسیه مجهز کند.

رئیس جمهور فرانسه نیز امروز دوشنبه از برگزاری نشست چهارجانبه میان سران اوکراین، فرانسه، آلمان و روسیه درباره اوضاع اوکراین در هفته های آینده خبر داد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «فرانسوا اولاند» امروز اعلام کرد: «ما در خصوص برگزاری نشست چهارجانبه میان آلمان، فرانسه، روسیه و اوکراین در هفته های آینده به توافق رسیدیم و باید ضمن ادامه روند صلح مینسک، در راستای بهبود شرایط امنیتی و اعتمادسازی طرفین اقدام به رفع موانع موجود کنیم.»

یک مشرق نیوز - دیپلماتیک فرانسه  یکشنبه در پایان دیدار اولاند با «ولادیمیر پوتین» همتای روس وی، احتمال برگزاری نشست گروه «نرماندی» را مطرح کرد.

پوتین در پی دیدار با اولاند اعلام کرد: «ما مدت طولانی درباره پرونده های اقتصادی بزرگ بین المللی گفت و گو کردیم. من پیشنهاد می کنم که هم اینک امروز به مسائل کوچکتری که روسیه و فرانسه به آن مشغول هستند، بپردازیم.»