نظر پوتین درباره افزایش تولید نفت ایران

سیب موز رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مطبوعاتی خود در چین با اشاره به امکان مستثنی کردن ایران از طرح فریز نفتی کشورهای عضو اوپک به منظور تعدیل قیمت نفت تأکید کرد: افزایش تولید نفت ایران به میزان پیش از تحریم ها عادلانه است.

نظر پوتین درباره افزایش تولید نفت ایران

سیب موز: نظر پوتین درباره افزایش تولید نفت ایران به گزارش مشرق، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مطبوعاتی خود در پایان اجلاس سران گروه 20 در چین گفت: «از تمایل ترکیه برای بازسازی روابط با مسکو استقبال می کنیم».

وی با اشاره ضمنی به کودتای نافرجام اخیر در ترکیه و با اعلام اینکه «مسکو از مسئله ای که بر خلاف قوانین بین المللی باشد حمایت نخواهد کرد»، افزود: «رئیس جمهور ترکیه به دنبال احیای روابط با مسکو است.»

به گزارش سیب موز پوتین همچنین گفت: «به گفت وگو با شرکای تُرک خود ادامه می دهیم و هر دو طرف به لزوم رسیدن به راهکاری که همه طرف های سوری را راضی نگاه دارد واقف هستند»

بنا بر گزارش شبکه خبری «راشاتودی»، پوتین در پاسخ به سوالی درباره تحریم های غرب علیه روسیه تأکید کرد: «روابط تجاری با آمریکا برای روسیه هیچ اهمیتی ندارد».

رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد: «درباره نیات و اهداف اصلی طرفین درگیر در بحران سوریه اطمینان نداریم. اما «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا درباره مبارزات جدی علیه تروریسم و دستیابی به راه حلی برای سوریه ابراز تمایل کرده است».

وی در ادامه گفت: «به گفت وگوها با واشنگتن ادامه می دهیم. ممکن است در خصوص سوریه تصمیم گیری صورت بگیرد البته بعد از مشاوره با دولت سوریه و ایران».

رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد: «معتقدم که تا چند روز آینده امکان رسیدن به توافقی درباره سوریه وجود دارد.»

پوتین درباره فریز نفتی و کاهش تولید نفت کشورهای عضو اوپک تأکید کرد: «اینکه ایران بخواهد تولید نفت خود را به میزان پیش از تحریم ها افزایش دهد عادلانه است».

وی درباره سوالی در خصوص روابط ایران و عربستان سعودی نیز گفت: «در روابط ایران و سعودی ها دخالتی نمی کنیم».