آیت الله کعبی: شورای امنیت ملی سریع تر جلوی قرارداد ننگین FATF را بگیرد

سیب موز عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: توافق با FATF هم از بعد منطق حقوقی و هم از حیث عزت ملی و رفتار سیاسی، چیزی جز ذلت و ضرر برای ایران ندارد و منافعش برای آمریکا و صهیونیسم است و مردم علیه اقدام ضد امنیتی توافق با FATF خیزش عمومی به راه بیندازند.

آیت الله کعبی: شورای امنیت ملی سریع تر جلوی قرارداد ننگین FATF را بگیرد

سیب موز: آیت الله کعبی: شورای امنیت ملی سریع تر جلوی قرارداد ننگین FATF را بگیرد به گزارش مشرق، آیت الله عباس کعبی امروز پیرامون اجرای مفاد قرار داد FATF توسط بانک های داخلی اظهار کرد: بانک های عامل به قوانین FATF که از مبادله با نهاد های حاکمیتی و دستگاه های گوناگون نظام به بهانه پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی یا همان FATF خودداری می کنند، در مسیر منافع آمریکا و علیه منافع و حاکمیت ملی عمل می کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: تحریم نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی مندرج در لیست SDN برجام و 170 مورد دیگر که در توافق با FATF مورد تحریم بانک های داخلی قرار گرفته اند، خودتحریمی و هم سویی با آمریکا است.

به گزارش سیب موز وی قرارداد با FATF را حرکتی علیه امنیت، حاکمیت و منافع ملی دانست و گفت: تمام دستگاه های حاکمیتی از جمله شورای عالی امنیت ملی باید هر چه سریع تر جلوی این قرار داد ننگین و شرم آور را بگیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه FATF برجام بانکی است و دولت با اجرای این توافق، در صدد اجرایی کردن برجام دو و سه است، اضافه کرد: توافق با FATF هم از بعد منطق حقوقی و هم از حیث عزت ملی و رفتار سیاسی، چیزی جز ذلت و ضرر برای ایران ندارد و منافعش برای آمریکا و صهیونیست است.

کعبی ادامه داد: حرکت در مسیر احیای برجام های دو و سه، حرکتی کاملا آمریکایی است، پیوستن به گروه اقدام ویژه مالی به ظاهر با هدف شفافیت مالی صورت می گیرد ولی درحقیقت حرکت در راستای سیاست های منطقه ای آمریکا، صهیونیسم و دیگر هم پیمانانشان است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، توافق با FATF را عقب نشینی از سیاست های اصلی و کلی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: اسرائیل و آمریکا به دنبال محاصره اقتصادی مقاومت و حزب الله هستند، حمایت از نیروها ی مقاومت جزء سیاست های ثابت نظامی ایران است و هرگز نمی توان از آن دست برداشت.

وی عنوان کرد: بانک های عامل به مفاد توافق با FATF، در مسیر سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی عمل می کنند، باید سریعا جلوی این فاجعه ملی گرفته شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ضرورت شکل گیری پویش مردمی علیه توافق با FATF گفت: مردم علیه اقدام ضد امنیتی توافق با FATF خیزش عمومی به راه بیندازند.

کعبی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب براساس امنیت ملی دستور العمل های لازم را به ارکان حاکمیتی، دولت و گروه نظارت بر برجام ابلاغ کرده است ولی آن ها خوب عمل نکرده اند، اضافه کرد: گروه نظارت بر برجام که شخصیت های بزرگ نظام در آن جای دارند به وظایف خود عمل نمی کنند؛ از گروه نظارت بر برجام راضی نیستیم.