درخواست صهیونیستها از ایران و حزب الله

سیب موز دستگاه های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی طی سال گذشته برای مشخص شدن سرنوشت «رون آراد» خلبان خود از طریق میانجی های غربی از ایران و حزب الله لبنان درخواست کمک کرده اند.

درخواست صهیونیستها از ایران و حزب الله

سیب موز: درخواست صهیونیستها از ایران و حزب الله به گزارش مشرق، یک روزنامه صهیونیستی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی برای بررسی سرنوشت یکی از خلبانان مفقود شده خود دست به دامن سپاه ایران و همچنین حزب الله لبنان شده است.

بر اساس این گزارش روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت در مطلب روز دوشنبه خود مدعی است: اسرائیل با میانجیگری دستگاه های اطلاعاتی غربی در سال گذشته برای بررسی سرنوشت «رون آراد» خلبان مفقود شده خود، تماس هایی را با سپاه ایران و همچنین حزب الله لبنان داشته است.

به گزارش سیب موز این روزنامه صهیونیستی در ادامه می آورد: حزب الله در این تماس ها اعلام کرده که اطلاعاتی را در خصوص آخرین وضعیت این خلبان اسرائیلی کشف کرده است و در رابطه با نتیجه بخش بودن تلاش هایش نیز ابراز خوشبینی کرده است؛ هواپیمای این خلبان با اسم «رون آراد» حدود 30 سال پیش بر فراز لبنان سقوط کرد و تاکنون سرنوشت وی مشخص نشده است.

آحارونوت همچنین بیان می کند: حزب الله لبنان در این تماس ها تاکید کرده است که تاکنون برای حل معمای رون آراد خلبان اسرائیلی به نتیجه ای نرسیده است.

این در حالی است که سرویس اطلاعاتی اسرائیل در سال 2005 میلادی با اعلام اینکه مدارکی را به دست آورده که از مرگ رون آراد حکایت دارد، پرونده این خلبان را بست؛ تا جایی که مقامات ارتش اسرائیل نیز از او به عنوان یکی از جان باختگان خود یاد کردند اما «شارون» نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی مرگ رون آراد را نپذیرفت و از او به عنوان فردی مفقود شده یاد کرد نه فردی کشته شده.

گفتنی است «حسین شیخ الاسلام» مدیرکل امور بین الملل مجلس پیش از این اعلام کرده بود: مسئله تبادل 4 دیپلمات ربوده شده با نیروهای رژیم صهیونیستی در سال های گذشته چندین بار از سوی این رژیم مطرح شد، به طوری که مقامات رژیم صهیونیستی یک بار خواستار مبادله این چهار دیپلمات با «رون آراد» خلبان مفقود شده نیروی هوایی ارتش این رژیم شدند، اما جمهوری اسلامی در آن زمان اعلام کرد که آراد در دستان ما نیست، از این رو روند معامله متوقف شد.