فولادگر: مسئولان از ابعاد منفی FATF توضیحاتی را ارائه نکردند

سیب موز نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه ابعاد مختلف FATF باید برای مردم روشن شود، گفت: مسئولان توضیحی در خصوص نقاط منفی FATF از جمله دست اندازی به اطلاعات مالی کشور ارائه نکرده اند.

فولادگر: مسئولان از ابعاد منفی FATF توضیحاتی را ارائه نکردند

سیب موز: فولادگر: مسئولان از ابعاد منفی FATF توضیحاتی را ارائه نکردند به گزارش مشرق، حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در مورد مسائل مطروحه در مورد عضویت ایران در FATF گفت: ابعاد این موضوع باید برای مردم روشن شود و مسئولین تا به حال توضیحات کافی در این باره ارائه نکردند.

وی افزود: مسئولان مزایای عضویت در FATF را مطرح می کنند اما به ابعاد منفی آن اشاره ای ندارند که از جمله این ابعاد منفی می توان به دست اندازی به اطلاعات مالی و بانکی کشور اشاره کرد.

به گزارش سیب موز نماینده مردم اصفهان در مجلس   اظهار داشت: ما خود در مجلس قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با منابع تامین مالی تروریسم را به تصویب رساندیم اما FATF با این بهانه گروه های مستقلی که برای استقلال خود می جنگند را با عنوان تروریسم مورد خطاب قرار می دهند و ممکن است در آینده این موضوع به تحریم های جدید علیه کشور ما نیز تبدیل شود.

فولادگر در پایان خاطرنشان کرد: اگر اصل ماجرا آنچه باشد که تاکنون برداشت شده است عضویت ما در FATF باعث می شود تا کشور در معرض دست اندازی آنها به اطلاعات مالی داخل قرار می گیرد و زمینه سازی برای اعمال تحریم های جدید علیه کشورمان صورت می گیرد.