پست اینستاگرام ضرغامی درباره یکی از شهدای منا

سیب موز آخرین تلاوت شهید محسن حاجی حسنی کارگر، قاری بین المللی ایرانی و نفر اول مسابقات مالزی، که در حادثه منا قربانی بی کفایتی آل سعود شد.

پست اینستاگرام ضرغامی درباره یکی از شهدای منا

سیب موز: پست اینستاگرام ضرغامی درباره یکی از شهدای منا به گزارش مشرق، عزت الله ضرغامی رئیس اسبق رسانه ملی در تازه ترین پیام اینستاگرامی خود متنی راجع به شهدای منا به همراه ویدیویی از شهید محسن حاجی حسنی کارگر قرارداده است.

در این متن آمده است:

به گزارش سیب موز آخرین تلاوت شهید محسن حاجی حسنی کارگر، قاری بین المللی ایرانی و نفر اول مسابقات مالزی، که در حادثه منا قربانی بی کفایتی آل سعود شد.وَإِذْ جَعَلْنَا الْبَیْتَ مَثَابَةً لِّلنَّاسِ وَأَمْنًا ..(بقره 125)و هنگامی که خانه [کعبه] را برای مردم محل اجتماع و [جای] امنی قرار دادیمآری امروز مکه امن است! نه برای مردم و مسلمانان! بلکه برای خوشگذرانی های حکام آل سعود و سردمداران استکبار جهانی!

***پی نوشت***

فراز هایی از پیام مقام معظم رهبری به مسلمانان جهان به مناسبت فرارسیدن موسم حج

قریب یک سال از حوادث منا میگذرد که در آن، چند هزار نفر با لب تشنه، مظلومانه جان باختند؛ اندکی پیش از آن در مسجدالحرام نیز جمعی در حال عبادت و طواف به خاک وخون کشیده شدند. حکام سعودی در هر دو حادثه قطعاً مقصرند؛ و گمان عمدی بودن حادثه نیز از سوی صاحبنظران مطرح است.

بوقهای تبلیغاتی سعودی اعم از سیاستمداران تا مفتیان ناپرهیزکار و حرامخواری که برخلاف کتاب و سنت فتوا میدهند، تا پادوهای مطبوعاتیشان، تلاش بیهوده می کنند که جمهوری اسلامی را درمحروم سازی حجاج ایرانی از حج، متهم کنند.

حکام فتنه انگیزی که با تشکیل گروههای تکفیری، دنیای اسلام را گرفتار جنگ داخلی کرده اند، سیاست بازان از خدا بی خبری که دست دوستی به رژیم صهیونیستی داده، حاکمان بی دینی که فاجعه منا را پدید آورده و با نام خادمان حرمین، حریم حرم امن الهی را شکسته اند، اکنون از سیاسی نشدن حج دم میزنند و دیگران را به گناهانی که خود مرتکب شده اند، متهم می کنند.

حاکمان بی دین و بی وجدانی که فاجعه ی بزرگ منا را پدید آورده و با نام خادمان حرمین، حریم حرم امن الهی را شکسته و میهمانان خدای رحمان را در روز عید در منا و پیش از آن در مسجدالحرام قربانی کرده اند، اکنون از سیاسی نشدن حج دَم می زنند و دیگران را به گناهان بزرگی که خود مرتکب شده یا تسبیب کرده اند، متّهم می کنند. آنان مصداق کامل بیان روشنگر قرآن کریمند که فرمود: وَ اِذا تَوَلّیٰ سَعیٰ فِی الاَرضِ لِیُفسِدَ فیها وَ یُهلِکَ الحَرثَ وَ النَّسلَ وَ اللّهُ لا یُحِبُّ الفَساد * وَ اِذا قیلَ لَهُ اتَّقِ اللّهَ اَخَذَتهُ العِزَّةُ بِالاِثمِ فَحَسبُه ُ جَهَنَّمُ وَ لَبِئسَ المِهاد.

برادران و خواهران مسلمان! امسال جای حجاج ایرانی در مراسم حج خالی است ولی آنان با قلبهای خود حاضرند و دعا می کنند که "شجره ی ملعونه ی طواغیت" نتواند گزندی به حاجیان سراسر جهان برساند».