دستگیری سارقی با 25 فقره سرقت در تبریز

دستگیری سارقی با ۲۵ فقره سرقت در تبریز

سیب موز: دستگیری سارقی با 25 فقره سرقت در تبریز

سیب موز به گزارش افکارنیوز، <!-- Content -->

به نقل از تبریز بیدار، سرهنگ صابر عباس زاده در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اعلام گزارش هایی مبنی بر سرقت از مغازه و ساختمان های نیمه کاره در تبریز، اظهار داشت: در پی افزایش سرقت مغازه و ساختمان های نیمه کاره در سطح کلان شهر تبریز موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با سرقت قرار گرفت.

به گزارش سیب موز وی افزود: کارآگاهان با بررسی بازه های زمانی و مکانی سرقت ها و انجام تحقیقات گسترده، یک سارق سابقه را شناسایی و با تعقیب و مراقبت های شبانه روزی وی را دستگیر و  به پلیس آگاهی انتقال دادند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی، با اشاره به اعترافات متهم، گفت: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی ابتدا منکر ارتکاب هرگونه سرقت بود ولی در ادامه تحقیقات و در مواجهه با دلایل و مستندات ناچاراً لب به اعتراف گشود و به 18 فقره سرقت از پارکینگ ها ، ساختمان های نیمه کاره و هفت فقره سرقت از مغازه ها اعتراف کرد.

وی افزود: متهم پس از اعتراف به 25 فقره سرقت اعم از سرقت وجه نقد، سنگ فرز، سیم کابل، سیم برق، ابزارآلات و آهن آلات در سطح کلان شهر تبریز، با تشکیل پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی این شهرستان معرفی و با قرار قانونی روانه زندان شد.

دستگیری سارق حرفه ای خودرو با دو فقره سرقت در تبریز

فرمانده انتظامی کلان شهر تبریز نیز با اعلام دستگیر سارق حرفه ای خودرو در تبریز، اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودرو در یکی از مناطق تبریز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران تجسس کلانتری 21 شهرک ارم قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه مأموران تجسس کلانتری، با اقدامات پلیسی و انجام تحقیقات لازم سارق را شناسایی کردند، افزود: مأموران این کلانتری پس از هماهنگی با مقام قضایی، ضمن تحت نظر گرفتن متهم طی یک عملیات پلیسی، وی را به صورت شبانه و حین پرسه زنی در اطراف خودروهای پارک شده دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

سرهنگ فرهنگ نوروزی با اشاره به اینکه متهم در بازجویی اولیه از اعتراف به جرائم قبلی خودداری می کرد، گفت: اما با انجام بازجویی تکمیلی، متهم با مشاهده مستندات پلیس به یک فقره سرقت دیگر با همدستی یک فرد دیگر اعتراف کرد که همدست وی نیز طی یک عملیات پلیسی به سرعت شناسایی و دستگیر شد.

وی خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل پلیس آگاهی استان شدند.

سرهنگ نوروزی در ادامه از شهروندان خواست: از پارک کردن خودرو در مکان های تاریک و کوچه های خلوت تا جای ممکن خودداری کنند و حتی الامکان وسیله نقلیه خود را در پارکینگ های موجود در سطح شهرها پارک نموده و اصول امنیتی مانند استفاده از قفل فرمان، دزدگیر خودرو و قفل پدال را جهت به حداقل رسیدن امکان سرقت خودرو رعایت کنند.