نفوذ دوباره گرد و غبار به آسمان مناطق مرزی استان کرمانشاه

سیب موز به گزارش افکارنیوز، <!-- Content -->

جواد کاکایی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز، اظهار داشت: درنیمروزیکشنبه غباری نسبتا رقیق ازریزگردها جو منطقه را متاثر ساخته وهم اکنون میزان شعاع دید افقی در شهرستان 8 هزارمتر از حد استاندارد یک هوای پاک و سالم (10 هزار متر) کمتر است.

به گزارش سیب موز کاکایی در ادامه دمای فعلی هوای سرپل ذهاب را 40 درجه سلسیوس بالای صفر و رطوبت موجود در هوا را نیز 16 درصد اعلام کرد.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان پیش بینی کرد: به دنبال این وضعیت از امروز تا روز سه شنبه با گسترش و تقویت جریانات پایدارگرد وغبار ادامه خواهد داشت و از روزچهارشنبه افزایش دمای هوا، در بعضی ساعات وزش باد (بویژه در اوایل شب) و  احتمال غبار موقت و نسبتاً رقیق ، مهم ترین پدیده های جوی در سطح شهرستان سرپل ذهاب خواهند بود.

نفوذ دوباره گرد و غبار به آسمان مناطق مرزی استان کرمانشاه

سیب موز: نفوذ دوباره گرد و غبار به آسمان مناطق مرزی استان کرمانشاه

وی در پایان یادآور شد : آسمان شهرستان سرپل ذهاب از ابتدای سال جاری تاکنون 46 روز درگیر پدیده گرد و غبار بوده که از این میزان در تیرماه سال جاری 13 روزغبارآلود بوده است.

شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب با صدور اطلاعیه ای به شهروندان بویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی توصیه کرد به دلیل آلودگی هوا از ورود به فضای باز و آزاد خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک های فیلتر داراستفاده کنند.

سرپل ذهاب با بیش از 90هزار نفرجمعیت در غرب استان کرمانشاه با عراق 48 کیلومتر مرز مشترک دارد و در سال های اخیر بسیاری از روزها درگیر پدیده ریزگردها و گرد و غبار ناشی از آن بوده است.

نفوذ دوباره گرد و غبار به آسمان مناطق مرزی استان کرمانشاه 2 نفوذ دوباره گرد و غبار به آسمان مناطق مرزی استان کرمانشاه 3 نفوذ دوباره گرد و غبار به آسمان مناطق مرزی استان کرمانشاه 4