ریزگردها تا سه شنبه مهمان استان مرکزی

سیب موز به گزارش افکارنیوز، <!-- Content -->

محمود امیدی، کارشناس اداره کل هواشناسی استان مرکزی در گفتگو با  اراک امروز؛ گفت: با توجه به وزش باد در ساعت پایانی روز گذشته میزان ریزگردها افزایش بیشتری داشت و دید افقی را تا هزار و 500 متر کاهش داد.

ریزگردها تا سه شنبه مهمان استان مرکزی

سیب موز: ریزگردها تا سه شنبه مهمان استان مرکزی

به گزارش سیب موز امیدی با اشاره به اینکه پدیده غبار دید افقی را در سطح شهرستان اراک کاهش داده است اظهار کرد: در شرایط استاندار دید افقی حدود 10 هزار متر است که به دلیل وجود غبار این میزان هم اکنون به حدود سه هزار متر در اراک رسیده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان مرکزی بیان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر این موضوع است که تا روز سه شنبه ریزگردها در آسمان استان خواهند بود هر چند این روند نسبت به روزهای قبل با شدت کمتری همراه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این ریزگردها بخش عمده ای از سطح استان را در برگرفته اند افزود: در استان مرکزی بجز شهرستان های آشتیان و تفرش 10 شهرستان استان با این پدیده مواجه بوده اند.

امیدی ادامه داد: به دلیل اینکه ورزش بادها در روزهای اخیر از سمت شرق است بیشتر این ریزگردها از نواحی مرکزی است و بخشی هم منشا داخلی دارند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در سه ماهه نخست امسال استان مرکزی 22 روز گرد و غبار را تجربه کرده است.