جشن های پایان هفته مشگین شهر با رقص و پایکوبی همراه شد

جشن های پایان هفته مشگین شهر با رقص و پایکوبی همراه شد

سیب موز: جشن های پایان هفته مشگین شهر با رقص و پایکوبی همراه شد

سیب موز به گزارش افکارنیوز، <!-- Content -->

به نقل از پایگاه خبری اورامی، شهرستان مشگین شهر در گذشته شاهد ناهنجاری هایی در برگزاری کنسرت های موسیقی بود اما بار دیگر در شب های تعطیلات پایان هفته و در یکی از مجموعه های گردشگری شهرستان مشگین شهر کنسرت موسیقی برگزار شده و پذیرایی حجم زیادی از  مسافران ورودی به این شهرستان بود.

به گزارش سیب موز این مراسم که تا نیمه های شب ادامه داشت با اجرای موسیقی زنده موجب شادی حاضرین شده بود اما در کنار آن اجرای برخی از آهنگ های تحریک کننده موجب تحریک حاضرین شده و اقدام به رقص و پایکوبی در این جمع شده بود  به طوری که جمعی از مردان نیز دست به دست هم داده و در میان جمعیت حاضر در محل به رقص و پایکوبی مشغول شده و زنان و دختران نیز در جا حرکات ناشایست از خود نشان می دادند و جوانان نیز در حال تماشای این برنامه و این حرکات موزون بودند به طوری که در میان برنامه برای چند لحظه برق قطع شده بود و جوانان از میان جمیعت فریاد می زند که بدن رقاص ها سرد شد زود برق را وصل کنید.

وقتی یکی از جوانان حاضر در محل به این برنامه اعتراض کرده با برخورد تند چند تن از جوانان مواجه شده و کار به درگیری کشیده شد.

مردم همه به دنبال برنامه های شاد و متنوع هستند تا اوقات بیکاری خود را پر کرده و با حضور در فضاهای باز از طبیعت بکر منطقه استفاده کنند اما برای سرگرم کردن مردم برنامه های متنوع و مختلفی وجود دارد که همسو با معیارهای اسلامی است اما برگزاری چنین برنامه هایی نه تنها با معیارهای اسلامی بودن مطابقت ندارد بلکه موجب زیر سوال رفتن فرهنگ این منطقه نیز شده و نهادهای فرهنگی و اجتماعی نیز در مقابل این برنامه سکوت کرده بودند.

تحریک مردم به انجام کارهای غیر اخلاقی و غیر اسلامی در مراکز عمومی از جمله کارهای اشتباهی است که متاسفانه در سکوت دستگاه های فرهنگی شهرستان مشگین شهر روز به روز در حال افزایش است و ناهنجاری های آن در جامعه قابل مشاهده است.

قطعاً راه های دیگری وجود برای  سر گرم کردن مردم وجود دارد تا از ارتکاب به گناه دور نگه داشته شود اما برخی افراد هستند که برای رسیدن به اهداف خود دست به هر کاری می زنند تا موجبات شادی و تفریح مردم را فراهم کنند در حالی که اجرای چنین برنامه هایی به مرور زمان موجب بی بند و باری در جامعه شده و تبعات آن غیر قابل جبران خواهد بود.

برخی از مسئولین شهرستان معتقد هستند که شهرستان مشگین شهر در مسیر توسعه قرار گرفته و اکنون شهری توریستی است که مردم با فرهنگ های مختلف وارد این شهرستان می شوند که نمی توان از آن جلوگیری کرد اما می توان با پیام های مثبت و تاثیرگذار می توان تا حدودی این فرهنگ ها را مدیریت کرد.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، مطمعناً پیام های مثبت می تواند تاثیر گذار باشد اما وقتی در کنار این پیام ها حرکات ناشایست از افراد مشاهده شود این پیام ها تاثیری برای مردم نخواهد داشت و به مرور زمان فرهنگ اصیل این منطقه نیز به فراموشی سپرده شده  و فرهنگ کشورهای غربی بر این منطقه حاکم خواهد شد.

برخی از مسئولان در همایش ها و برنامه های مختلف فرهنگی از تهاجم فرهنگی سخن به میان می آورند اما چند روز بعد در گوشه ای دیگر این تهاجمات فرهنگی به اوج خود می رسد اما هیچ یک از این مدعیان تهاجم فرهنگی قدم پیش نمی گذارند و در سکوت به سر می برند تا فرهنگ غربی بر این شهرستان حاکم شود.

مسئولان فرهنگی شهرستان نباید اجازه دهند چنین برنامه هایی با این وضعیت نامناسب در این شهرستان اجرا شود؛ برخورد با چنین برنامه هایی خلاف آزادی نیست، انجام این کارها نشانه ی میل به آزادی و آزادی خواهی نیست بلکه این ها همان چیزهایی هستند که دشمنان جامعه اسلامی و جامعه مسلمان و تمدّن اسلامی و دشمنان ایرانی، دنبال می کنند تا اثری از اسلام در این کشور نباشد و آنان به اهداف خود که همان نابودی اسلام هست دست یابند که با اجرای چنین برنامه هایی ناخواسته دشمن را در رسیدن به اهداف یاری می کنند.