دلنوشته خانم مجری تلویزیون

دلنوشته خانم مجری تلویزیون

سیب موز: دلنوشته خانم مجری تلویزیون

سیب موز به گزارش افکارنیوز، <!-- Content -->

فضه سادات حسینی، دانشجوی دکتری دانشگاه تربیت مدرس و دبیر و گوینده خبر  پس از حضور در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب دلنوشته ای را در فضای مجازی منتشر کرد:

به گزارش سیب موز همه می آیند بشنوند ... من اما فقط به شوق دیدار رویت می آیم ... می آیم تا وقتی روی ماه و صلابت علی وارت را به نظاره می نشینم و اشک از دیدگانم جاری می شود، اندوه و دردهای سال هایم را هم با خود بشوید.

ای بهترین مرد ... و ای رهبر عزیز ... دل همه ما به بودن شما خوش است! نمی دانی چقدر برای دیدارت روزشماری می کردیم!

راستش همیشه اول ماه مبارک که می شود، زمزمه افطاری دانشجویی رهبری ست که نقل محافل دانشجویان و جوانان است. هر کس دنبال راهی می گردد تا خود را در خیل دانشجویانی قرار دهد که توفیق دیدار برایشان حاصل می شود. نه تنها ازنظر شما این دیدار ویژه است، که ما نیز چنین حسی را بارها بیشتر داریم.

و چه لذتی دارد کارت را که در دستمان می گیریم! دیدار پسر فاطمه! و البته چقدر سخت است از بین نگاه های حسرت به دل ده ها دانشجوی مشتاقی که سعادت دیدار ندارند، عبور کردن و دیدن التماس نگاه هایشان. از در خیابان اشکبوس که می خواهی وارد شوی، ده ها دختر دانشجو منتظرند بلکه فرجی شود و تا پایان دیدار توفیق حضور پیدا کنند، گویی تجربه سال های قبل دوستانشان است.

سرم را زیر می اندازم تا نگاهم به نگاهشان گره نخورد! حاضر بودم هر چیزی را ببخشم جز کارت دیدار با حضرت عشق را! از همه مراحل بازرسی و گشت، با چهره های مهربان و خوش روی خواهران سپاه حفاظت گذشتم!

جلوی در حسینیه ک ایستادم، حس می کردم قلبم بیرون سینه ام می تپد! چشم هایم را بستم، دستم را روی سینه ام گذاشتم، نیت کردم و وارد شدم. حداقل نیم ساعتی تا شروع برنامه مانده بود اما تقریباً حسینیه امام خمینی (ره) پر بود.

ازآنجاکه خانم ها اغلب در جای نامناسب تری قرار دارند و ستون ها مانع دیدار حضرت آقاست، گوشه ای که به جایگاه مسلط بود را انتخاب کردم.

طبق روال، همه سرپا و چشم به راه نشسته بودند تا اولین لحظه ورود و دیدار را از دست ندهند. فضای حسینیه در این لحظات حال و هوای خاصی دارد، شعارها و شعرهایی که گاه هماهنگ و گاه ناهماهنگ زمزمه می شود! هم تخلیه هیجان و ابراز عشق و ارادت است و هم برای گذر زمان تا لحظات انتظار را که اغلب کش می آیند کوتاه کند! «ای پسر فاطمه منتظر تو هستیم»، «یاد امام و شهدا»، «این همه لشکر آمده»، «نه سازش، نه تسلیم» و ...

مسئولین و آقازاده ها هم یک به یک می آیند و به جمعیت لبخند می زنند و پشت به آنها می نشینند! ناگهان جمعیت با هیجان می ایستد و با مشت های گره کرده و با ذکر و شعار بر لب به سمت جلوی حسینیه می دود! هر کس چیزی می گوید! یکی اشک می ریزد، یکی شعار می دهد، خلاصه حال هیچ کس سر جایش نیست!

همه مشعوف و مبهوت دیدار ولی امر مسلمین جهانند که حالا در فاصله چند قدمی یا چند متری شان ایستاده و برایشان دست تکان می دهد! با همان لبخند پدرانه همیشگی که قند را در دل آب می کند! اشک امان نمی دهد و مانند یک پرده توری ضخیم مانع دیدار می شود. سر جایم ایستاده بودم، نشستم اما همچنان خیره به یک نقطه! عقب حسینیه خالی بود و جلو متراکم.

ناگهان و بی مقدمه صدای آقا از پشت میکروفن بلند شد! با لحنی به غایت صمیمی و پدرانه گفتند لطفاً کمی به عقب برگردید، جمعیت جلوی حسینیه متراکم است، دیدار طولانی ست، اذیت می شوید! بعد لحظه ای مکث کردند و فرمودند: البته من هیچ وقت جوانان و فرزندانم را به عقب گرد و عقب نشینی توصیه نمی کنم! این بار به خاطر خودتان است و فرق می کند! (نقل به مضمون)

جوانان که حالا سر از پا نمی شناختند و قبل از آن به هیچ وجه حاضر نبودند جایشان را وجبی جابجا کنند تا آقا را خوب ببینند، باذوق و برای اطاعت امر از ولی، با شوق وذوق وصف ناپذیری عقب نشینی کردند.

همهمه ها که خوابید قاری بین المللی قرآن، تلاوتش را آغاز کرد و بعد هم مجری. با همه مهربانی و صمیمت حضرت آقا، استرس را می شد در کلام و حالات مجری و دانشجویان سخنران حس کرد! حق هم دارند، صحبت در برابر شخصیت اول جهان اسلام، تمام امید دوستان و بزرگ ترین دغدغه دشمنان!

مجری خودش را که البته دانشجو نبود و دانش آموخته بود، معرفی کرد و یک به یک سخنرانان آمدند! پر از شور و حرارت و هیجان! خیلی راحت و بدون خجالت و تعارف، حرف هایشان را به آقا می گفتند، از بالا تا پایین مسئولین نظام، نقد و دغدغه و شکایت و انتظار داشتند! و .... آقا فقط گوش می کردند و یادداشت برمی داشتند با دقت بسیار! فکر نمی کنم جوانان در برابر هیچ مسئولی این قدر حالشان خوب باشد و اعتمادبه نفس داشته باشند!

هر دانشجویی هم که صحبتش تمام می شد، خدمت حضرت آقا می رفت، دوزانو می نشست، دست آقا را حتماً می بوسید، حرفی می زد، صله ای می گرفت و می رفت! کاش من بجایشان بودم! کاش ... دانشجویان بی محابا صحبت می کردند تا جایی که حتی به خود رهبری هم انتقاد شد و گفتند در سیاست داخلی با شما موافق نیستند! دراین بین هر جا ک سخنران مکث می کرد یا خود بچه ها به وجد می آمدند، صدای تکبیر و احسنت بود که در حسینیه طنین انداز می شد!

از هر دری سخن رانده شد، از علم و سیاست و اقتصاد و جهاد و فرهنگ و ... خلاصه موضوعی نبود که دانشجویان در آن حرفی نداشته باشند!

موقع سخنان حضرت آقا شد که ناگهان دختری از میان جمع بلند شد و هرقدر محافظان تلاش کردند او را بنشانند تا نظم را بر هم نزند، قبول نکرد! دقایقی صحبت کرد و چفیه ای که سوغات پدرش بود را تقدیم نمود! البته با درخواست آقا به محافظان داده شد تا به دست آقا برسد!

بلافاصله از ردیف های جلو یک آقا شروع ب صحبت کرد که صدایش برای من واضح نبود. بعد یک پسر دیگر ایستاد! چندین نفر هم دست بلند کرده بودند! آقا بااینکه با نهایت دلسوزی حرف های این دو نفر را شنیدند و گفتد این ها مواردی است که دوستانتان گفتند! من هم این موارد را شنیده ام و خیلی بیشتر از شما در جریانم! البته دوست دارم سخنان تک تک شمارا بشنوم اما زمان کم است و برنامه تا بعد از افطار هم ادامه خواهد داشت! و بعد در کمال تواضع از دانشجویانی که اجازه صحبت نداشتند، سخنانشان را شروع کردند.

اول ازهمه فرمودند که قبل از پاسخ به صحبت های شما، شمارا توصیه می کنم به خواندن دعا و قرآن، که اگر درون درست شود بیرون هم درست خواهد شد! ایشان بر قرائت دعای پنجم، بیستم و بیست و یکم صحیفه سجادیه بسیار تأکید مکرر کردند و نیز حداقل تلاوت یک صفحه قرآن در روز؛ و بازهم آقا بر تفاوت این جلسه با سایر جلساتشان تأکید کردند!

لابه لای صحبت های آقا هم پر بود از مهربانی و شوخی و خنده! علاوه بر حماسه و هیجاناتی که گاه به صورت مشت های گره کرده و در قالب شعار شنیده می شد! خلاصه که واقعاً دیدارهای دانشجویی حضرت آقا جنسش فرق دارد، هم برای ما و هم آقایمان! عجیب باصفاست! مشروح سخنان آقا و دانشجویان هم که از رسانه ملی و سایر ابزارهای اطلاعاتی پخش می شود! البته ممکن است همان طور که سخنرانان هم اشاره داشتند، مشمول جرح وتعدیل هایی بشوند که البته طبیعی ست.

در چشم های خسته ی مردی نگاه کرد

لبخند زد و قند بدل اختراع شد