سلامت مردم قربانی تصمیمات دولتمردان است

سلامت مردم قربانی تصمیمات دولتمردان است

سیب موز: سلامت مردم قربانی تصمیمات دولتمردان است

سیب موز به گزارش افکارنیوز، <!-- Content -->

ایرج حریرچی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به پرسش خبرنگاران از جمله عواقب تصمیمات دولتمردان بر سلامت روان مردم اظهار داشت: 100 درصد این مسئله را قبول داریم و یکی از گلایه های مهم نیز همین است که چرا همیشه احزاب، رسانه ها و دولتمردان گروه هایی که هم جهت آنان فکر نمی کنند را می کوبند و تمام عواقب سلامت روان آن گریبان مردم می شود.

به گزارش سیب موز وی با پرداختن به مصادیق تصمیمات احزاب، دولتمردان و رسانه ها که همانا میزان خشونت در کشورمان است و اصلا آمار خوبی نیست، توضیح داد: مردم ایران بارها در راهپیمایی های قدس، 22 بهمن، دفاع مقدس، تحریم ها، افزایش قیمت دلار، تورم، رکود، پایین آمدن قیمت نفت و... پای این نظام ایستادند ولی واقعا مردم چه گناهی دارند که با این نجابتی که به خرج می دهند سلامت روان آنان به دلیل تصمیمات و رفتارهای دولتمردان دچار اختلال شوند.

حریرچی در توضیح بیشتر عنوان کرد: متاسفانه هر زمانی دولتی سر کار می آید دولتمردان قبلی را به دزدی یا کار غیرکارشناسی محکوم می کند. در حالی که در کشورهای توسعه یافته در انتخابات نامزدها از برنامه هایی که برای مردم می خواهند اجرا کنند تبلیغ می کنند ولی در ایران این مسئله ضد آن است و به جای اینکه کارهای خودشان را تبلیغ کنند ضد مخالفین خود تبلیغ می کنند.

قائم مقام وزارت بهداشت با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب که همیشه به امیدبخشی به مردم در رسانه ها و دولتمردان توصیه می کنند گفت: در همین مقوله فیش های حقوقی مشخص می شود که رهبر معظم انقلاب چه مقدار صحبت کردند در حالی که ایشان از همه مسئولان نسبت به این مسئله حساس تر هستند.

* عوامل سرطان صدها دلیل دارد

حریرچی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران در زمینه سرنوشت میزان ضرر پارازیت ها بر روی مردم به خصوص در بیماری سرطان توضیح داد: مضر بودن عوامل خطر در چنین بیماری هایی بسیار پیچیده است. کما اینکه سازمان بهداشت جهانی عنوان می کند اثرات این عامل خطر در بروز سرطان در طولانی مدت رخ می دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه عوامل بروز سرطان صدها عامل دارد افزود: گروهی در زمینه مضر بودن پارازیت ها تحقیق کردند و عدم زیان دار بودن آن را اعلام کردند ولی در مقابل گروه دیگری نتایج علمی آن را کاملا برخلاف این مسئله عنوان کردند.

* بحران در 8 رشته پزشکی

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین با پرداختن به کمبودهای حوزه سلامت گفت: هم اکنون در 8 رشته پزشکی شرایط بحرانی داریم یعنی باید پزشک، تخت و بیمارستان افزایش یابد.

* دریافتی مدیران وزارت بهداشت با دریافتی متخصصان پزشکی فرق می کند

وی همچنین در پرداختن به سوالی در زمینه آخرین وضعیت پرداختی ها در حوزه سلامت توضیح داد: اول اینکه پرداختی مدیران وزارت بهداشت با متخصصان پزشک را با هم مخلوط نکنید زیرا ما تمام اطلاعات دریافتی مدیران وزارت بهداشت را به دولت و سازمان بازرسی کشور ارائه کردیم که تمام موارد براساس قانون پرداخت شده است و این پرداختی ها در دوره های قبل  نیز صورت می پذیرفت و در این دوره هیچ تقسیم خارج از عرفی گرفته نشده است و حتی برخی از مدیران دولتی از دریافت همین حقوق ها نیز چشم پوشی کردند.

حریرچی در توضیح دریافتی های متخصصان پزشک نیز عنوان کرد: تمام پرداختی های متخصصان پزشک نیز براساس تعرفه قانونی پذیرفته است و این در حالی است که همین دریافت دولتی و قانونی حداقل و زیر قیمت تمام شده خدمات سلامت است و این درحالی است که متخصصانی که در بخش های دولتی فعالیت می کنند قالب آنان مصر هستند بخش دولتی را رها کنند و در بخش خصوصی فعالیت کنند. بنابراین اگر با چنین فشارهایی یک پزشک را از بخش دولتی برانند مطمئن باشید آن متخصص در بخش خصوصی با درآمد چند برابر فعالیت خواهد کرد و این بیماران هستند که از خدمات آن متخصص در بخش دولتی محروم می شوند زیرا تمام دریافتی های متخصصان پزشکی در بخش های دولتی براساس تعرفه های دولت است.