مجله «زنان و زندگی» به همراه بچه اش منتشر شد

مجله «زنان و زندگی» به همراه بچه اش منتشر شد

سیب موز: مجله «زنان و زندگی» به همراه بچه اش منتشر شد

سیب موز به گزارش افکارنیوز، <!-- Content -->

مجله زنان و زندگی که به صاحب امتیازی و سردبیری شیده لالمی و با قیمت 6000 تومان منتشر می شود، پرونده اصلی این شماره را به زندگی، مشکلات و همچنین فرصت های پیش روی «زنان تنها» _ چه آنها که تنها ماندن را انتخاب کرده اند و چه کسانی که تنهایی به نوعی به آنها تحمیل شده است _ اختصاص داده و این موضوع را در چند گزارش و همچنین در گفت و گویی با فاطمه قاسم پور، جامعه شناس بررسی کرده است.

به گزارش سیب موز مصاحبه با محمد نیک بین، همسر تهمینه میلانی، کارگردان سینما از دیگر بخش های این مجله است. نیک بین در این مصاحبه از تجارب زندگی شخصی اش با میلانی گفته است و در بخشی ازمصاحبه به این نکته اشاره کرده که تهمینه میلانی اصرار دارد که هر روز در خانه غذای تازه و خانگی داشته باشند:«همسر من از هر زن خانه‎ داری بسیار خانه دارتر است. در مورد نقش مادری هم همینطور همیشه دختر ما اولویت اول او در زندگی ما بوده و هست.» نیک بین جدا از این مباحث خانوادگی به تفصیل درباره فعالیت ها تهمینه میلانی و همچنین فشارهای اجتماعی که او با آن مواجه شده حرف زده از جمله درباره فیلم «تنهایی پر هیاهو» که قرار بود با موضوع زنان خرمشهر ساخته شود گفته است:«موضوع این فیلم حماسی و درباره روز اول جنگ در خرمشهر و مشارکت زنان بود. فیلم نامه به شدت با استقبال مسئولان مواجه شد. بخش عمده ای از پیش تولید هم انجام گرفت اما به هر دلیل جلوی ساخت آن گرفته شد. بعضی نهادها دوست نداشتند خانم میلانی فیلم جنگی بسازد.»

گزارشی از یک شیرینی فروشی زنانه در تهران با تیتر «زنانی با دستان وانیلی»، به قلم آزاده باقری، روایت زندگی یک زن کارآفرین در جنوب با عنوان«تاجیه و جوجه هایش» نوشته مریم خورشیدی، «ماجرای زندگی خصوصی و رابطه خانم «الف» و آقای «خ» به قلم آنالی اکبری، «چالش های خوش اندامی در اینستاگرام» نوشته مینا عینی فر و گزارشی از زندگی زنان مبتلا به ام.اس به قلم زهرا جعفرزاده و همچنین مصاحبه هایی با با پوران درخشنده و هانا کامکار به قلم زهرا نجفی از دیگر بخش های دومین شماره مجله زنان و زندگی است.

زنان و زندگی در این شماره در بخش «خیابان ملل» در پرونده ای با عنوان «زنان سرزمین کوالاها»  زندگی زنان در استرالیا را بررسی و تحلیل کرده است. افزون بر اینها در صفحات ویژه سالمندی گزارشی درباره اولین تجربه های مواجه با پیری و میانسالی با عنوان «موی سیپید را توی آینه دیدم» منتشر شده که در نوع خود خواندنی است.

اگر این مجله را می خرید فراموش نکنید که همراه دومین شماره این مجله یک ضمیمه «سبک زندگی» با موضوعات مرتبط با مد و لباس، آشپزی ایرانی و ملل، دکوراسیون، گل ها و باغبانی به همراه کمیک استریپی در دو صفحه وسط آن منتشر شده و چنانکه در سرمقاله این نشریه آمده این ضمیمه از این پس به طور ثابت در هر شماره به عنوان «بچه ی مجله» زنان و زندگی همراه آن منتشر خواهد شد.