ایران و آلمان دانشگاه مشترک در ایران تاسیس می کنند

ایران و آلمان دانشگاه مشترک در ایران تاسیس می کنند

سیب موز: ایران و آلمان دانشگاه مشترک در ایران تاسیس می کنند

سیب موز به گزارش افکارنیوز، <!-- Content -->

محمدعلی برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت پیش از ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به برنامه ریزی های این دانشگاه برای توسعه روابط بین المللی اظهار داشت: تفاهم نامه های متعددی با کشورهای متعدد امضا کردیم ولی عملیاتی شدن این تفاهم نامه ها بسیار مهم است.

به گزارش سیب موز وی در همین زمینه افزود: قرار است شعبه دانشگاه علم و صنعت را در کشور عراق ایجاد کنیم که شرایط فراهم شده و ساختمان آن آماده است و در حال دریافت مجوزها هستیم.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: بین دانشگاه های ایران و آلمان نیز تفاهمنامه هایی منعقد شده که دانشگاه علم و صنعت رابط دانشگاه های ایران با آلمان است و قرار است دانشگاه مشترک این دو کشور در ایران راه اندازی شود.

برخورداری با اشاره به جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه های ایران گفت: دانشجویانی از اردن، ترکیه و کشورهای دیگر در دانشگاه علم و صنعت مشغول به تحصیل هستند به طوری که 69 دانشجوی خارجی داریم و براساس برنامه راهبردی 5 ساله این تعداد باید به 300 نفر افزایش یابد.

وی درباره بودجه دانشگاه نیز گفت: سال گذشته 25 درصد بودجه دانشگاه تامین شد، بدهی های این دانشگاه به امسال ارجاع داده شد ولی امسال در سه ماهه گذشته تنها 25 درصد بودجه اختصاص داده شده است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت به طرح ها کلان این دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد: ساخت موتور هواپیمای 150 نفره، خودروی ملی، قطار پرسرعت، امنیت شبکه و پروتزهای عصبی از طرح های کلان دانشگاه هستند، 15 درصد بودجه دانشگاه به پژوهش اختصاص یافته است، ولی بودجه طرح های کلان که در ابتدا خوب بود از سال گذشته کاهش یافته است.

برخورداری در پاسخ به سوالی در رابطه با برگزاری اردوهای مختلط دانشجویی در دانشگاه علم و صنعت گفت: ما هیچ بحث غیر صادقانه ای نداریم و دلیلی برای این کار نیست، زیرا چیزی برای پنهان کردن نداریم. مدت ها است که دانشگاه علم و صنعت هیچ اردوی مختلطی برگزار نکرده و اردوهای گردشگری و فرهنگی این دانشگاه به صورت مختلط برگزار نمی شود.

رئیس دانشگاه  علم و صنعت گفت: البته بازدیدهای آموزشی داریم که مثلا اساتید، دانشجویان را به صورت کلاسی به بازدید از یک مرکز صنعتی می برند که این بازدیدها در چارچوب ضوابط انجام می شود، ولی مقررات اردوها شامل این بازدیدها نیست و جدا کردن دانشجویان دختر و پسر در این بازدیدها که صرفا جنبه آموزشی و پژوهشی دارد، امکان پذیر نیست.

وی گفت: البته با این وجود بازدیدها، تحت نظارت ناظر دانشگاه صورت می گیرد، ولی باز هم اعلام می کنیم اگر قرار است اینگونه بازدیدهای آموزشی و پژوهشی انجام نشود از سوی مراجع قانونی به ما ابلاغ کنند تا بازدیدهای پژوهشی آموزشی را هم لغو کنیم.