گزینه مدیرعاملی برای صندوق توسعه چه کسی است؟

گزینه مدیرعاملی برای صندوق توسعه چه کسی است؟

سیب موز: گزینه مدیرعاملی برای صندوق توسعه چه کسی است؟

سیب موز به گزارش افکارنیوز، <!-- Content -->

به دنبال رسوایی فیش های نجومی مدیران دولتی که با انتشار فیش حقوقی مدیران بیمه مرکزی آغاز شد و فیش حقوقی نجومی مدیران دولتی (بانک ها، بیمه ها و شرکت های دولتی) یکی پس از دیگری رسانه ای شد. هر روز ابعاد جدیدی از این رسوایی منتشر می شود؛ با این حال گفته می شود بین 950 تا 3000 نفر مدیر دولتی فیش حقوقی نجومی دارند.

به گزارش سیب موز  یکی از فیش های حقوقی که جنجال زیاد به پا کرد، مربوط به فیش حقوقی سید صفدر حسینی رئیس صندوق توسعه ملی (وزیر اقتصاد در دولت اصلاحات) بود که از فروردین تا اسفند سال 94 به طور میانگین، 57 میلیون و 400 هزار تومان بابت حقوق تنها از این صندوق دریافت کرده بود که مورد انتقاد قرار گرفت تا جایی که وی به  همراه اعضای هیئت مدیره صندوق توسعه ملی روز گذشته (شنبه) در فرار روبه جلو و در جلسه اعضای هیئت امنای صندوق  با حضور رئیس جمهور به صورت دسته جمعی از سمت خود استعفا کردند که مورد پذیرش روحانی قرار گرفت.

براساس این گزارش، اکنون بحث جایگزینی صفدر حسینی برای مدیرعاملی صندوق توسعه ملی مطرح است که مقرر شده در جلسه بعدی هیئت امنای صندوق در مورد انتخاب هیئت مدیره و مدیرعامل آن  تصمیم گیری شود.

شنیده های خبرنگار تسنیم حکایت از این دارد که مسعود نیلی، حمید برداران شرکاء، محمد علی نجفی و مسعود دانش جعفری از گزینه های مدیریت صندوق توسعه ملی به شمار می آیند. البته از  طهماسب مظاهری هم نام برده شده که مطرح نیست, همچنین دانش جعفری اعلام کرده که با وی در این مورد صحبتی نشده است.

بنابراین گزارش مسعود نیلی اعلام کرده تمایلی به رفتن به صندوق توسعه ملی ندارد و بردارن شرکاء هم برای تصمیم گیری مردد است.

بر این اساس تا کنون محمدعلی نجفی  برای ریاست صندوق توسعه ملی گزینه محتمل تری به نظر می رسد و انتخاب وی به واقعیت نزدیک است هرچند هنوز انتصاب وی در حد حدس و گمان است.

گفتنی است، محمدعلی نجفی و صفدر حسینی هر دو در دولت اصلاحات به ترتیب وزیر آموزش و پرورش و اقتصاد بودند و هر دو عضو حزب منحله مشارکت هستند و با توجه به تقسیم بندی مسئولیت ها در دولت یازدهم براساس جناح بندی ها که صندوق توسعه ملی سهمیه همقطاران صفدر حسینی محسوب می شود احتمال رفتن نجفی به صندوق توسعه ملی و خیابان گاندی بیشتر به نظر می رسد.