شهادت برای فرزندان قرآن مانند مادری است که فرزندش را در آغوش می کشد

شهادت برای فرزندان قرآن مانند مادری است که فرزندش را در آغوش می کشد

سیب موز: شهادت برای فرزندان قرآن مانند مادری است که فرزندش را در آغوش می کشد

سیب موز به گزارش افکارنیوز، <!-- Content -->

به نقل از پیشمرگ روح الله، سردار رشید اسلام شهید یوسف افشاریان در روز یازدهم فروردین ماه سال 1337در روستای دولتشاه از توابع شهرستان بیجار به دنیا آمد و با رسیدن به سن یادگیری علم و دانش به مدرسه رفت و تا پایان سال اول راهنمایی به تحصیل ادامه داد ولی به دلیل مشکلاتی که سد راهش بود از ادامه تحصیل باز ماند.

به گزارش سیب موز شهید افشاریان در تیر ماه سال 1356به خدمت سربازی فرا خوان

ده شد و پس از آنکه دوره آموزش نظامی خود را در پادگان عجب شیر پشت سر گذاشت، به لشکر 28پیاده کردستان اعزام و مشغول خدمت شد. با اوج گرفتن انقلاب اسلامی و صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره)مبنی بر فرار سربازان از سربازخانه ها، محل خدمت خود را ترک کرد و در شهرستان بیجار به فعالیت های سیاسی علیه رژیم منفور پهلوی پرداخت.

شهید افشاریان در اسفند ماه سال 1357یعنی درست آن روزی که لشکر 28پیاده کردستان به محاصره نیرو های ضد انقلاب در آمده بود، به محل خدمت مراجعه کرد. با وجود آنکه می توانست از لشکر خارج شود اما با عنایت به روحیه ایثار و مردانگی سرشاری که داشت ایستاد و با همان لباس شخصی به مبارزه با نیروهای ضد انقلاب پرداخت. در فروردین ماه سال 1358خدمت خود را تمام کرد. در سال 1359 و با مشاهده مزاحمت هایی که ضد انقلاب برای مردم و نظام ایجاد می کرد، به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان بیجار در آمد و به مبارزه علیه دشمنان ایران پرداخت.

شهید افشاریان در سال 1360ازدواج کرد و یک ماه بعد از ازدواجش در درگیری با نیرو های ضد انقلاب در روستای کوپه قران تکاب از ناحیه پا مجروح شد و پس از بهبودی نسبی برای فراگیری آموزش های چتر بازی به تهران رفت. ایشان بعد از سپری کردن دوره آموزش چتربازی، برای مربی گری به ارومیه انتقال یافت و بعد از آن مدتی نیز فرمانده عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان دیواندره شد و بعد از یک سال فرماندهی عملیات تیپ 39بیت المقدس را پذیرفت.

شهید یوسف افشاریان در روز یازدهم تیرماه سال 1365 پس از عملیات کربلای یک که به آزادی مهران انجامید؛ مأموریت یافت تا در مرزهای خروجی مهران از خروج نیروهای دشمن جلو گیری کند، اما در حالی که سوار موتور بود از ناحیه سینه مورد اصابت ترکش خمپاره دشمن قرار گرفت و به شهادت رسید.

فرازهایی از وصیت نامه شهید:

آمریکای جنایتکار بداند که ما از مرگ باکی نداریم، زیرا جان را خداوند به ما داده و ما این جان را در راه او خواهیم داد و شهادت برای فرزندان قرآن مانند مادری است که فرزندش را در آغوش می کشد.

شهادت شهد شیرینی است که هر کس توان نوشیدن آن را ندارد، مگر کسانی که خود را از تمام قید و بندهای ظاهری دنیا اعم از مال و جان آزاد کرده باشند و این راه سعادت و پیروزی است.