سیاه پوستان و زنان از «کلینتون» حمایت می کنند

سیاه پوستان و زنان از «کلینتون» حمایت می کنند

سیب موز: سیاه پوستان و زنان از «کلینتون» حمایت می کنند سیب موز > خبرگزاری تسنیم: به نقل از پرس تی وی، بنا بر یک نظرسنجی جدید، هیلاری کلینتون در میان سیاهپوستان، زنان، جوانان و تحصیل کردگان طرفداران بیشتری دارد در حالی که رأی دهندگان سفید پوست، سالمندان و کم سوادترها ترجیح می دهند از ترامپ حمایت کنند.

بر اساس تازه ترین نظرسنجی اِن بی سی نیوز/ وال استریت ژورنال، اکثر سیاهپوستان و زنان آمریکا از هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری این کشور حمایت می کنند.

به گزارش سیب موز بنا بر این نظرسنجی، هیلاری کلینتون در میان جوانان و تحصیل کردگان نیز نسبت به دونالد ترامپ، رقیب جمهوریخواهش طرفداران بیشتری دارد.

بر اساس این نظرسنجی، در میان زنان، 51 درصد از کلینتون و 35 درصد از ترامپ حمایت کرده اند.در میان آمریکایی های آفریقایی تبار نیز 91 درصد طرفدار هیلاری هستند و تنها 1 درصد از ترامپ حمایت کرده اند.

بنا بر این نظرسنجی، از میان همه رأی دهندگان غیر سفید پوست هم 69 درصد حامی  کلینتون و 17 درصد طرفدار ترامپ هستند.همچنین، 46 درصد از رأی دهندگان جوان نیز از کلینتون و 34 درصد آنها از ترامپ طرفداری کرده اند.

رأی دهندگان سفید پوست با حداقل یک مدرک دانشگاهی نیز 47 درصد از کلینتون  و 40 درصد از ترامپ حمایت کرده اند.

این در حالی است که ترامپ در میان رأی دهندگان سفید پوست (45 درصد دربرابر 40 درصد)، سالمندان (46 درصد دربرابر 43 درصد)، رای دهندگان مستقل (36 درصد دربرابر 32 درصد) و رأی دهندگان سفیدپوست بدون مدرک دانشگاهی (49 درصد در برابر 36 درصد) نسبت به هیلاری کلینتون طرفداران بیشتری دارد.

مردان آمریکایی تقریبا به یک اندازه از این دو نامزد انتخاباتی حمایت می کنند؛ 43 درصد آنها از هیلاری  کلینتون و 42 درصد نیز از ترامپ هواداری کرده اند.

این نظرسنجی جامع اِن بی سی نیوز/ وال استریت ژورنال همچنین از پیشی بودن 9 درصدی هیلاری کلینتون از رقیب جمهوریخواهش حکایت دارد.بر اساس این نظرسنجی، به طور کلی 47 درصد از واجدان شرایط رأی دهی از هیلاری حمایت کرده اند در حالی که طرفداران ترامپ 38 درصد هستند.

در نظرسنجی ماه گذشته میلادی نیز کلینتون (46 درصد) از ترامپ (41 درصد) هواداران بیشتری داشت.بر اساس نظرسنجی موسسه گالوپ که اوایل ماه ژوئیه (اواسط تیر ماه) منتشر شد، ترامپ و کلینتون در میان بدترین نامزدهای ریاست جمهوری در 70 سال گذشته در رده بندی نظرسنجی ها هستند.

هنگامی که از آمریکایی ها سؤال شد که زمانی که به کلینتون فکر می کنند چه به ذهنشان می رسد، 27 درصد گفتند که به وی اعتماد ندارند. 13 درصد دیگر نیز اعلام کردند که از وی خوششان نمی آید.

هشت درصد دیگر نیز بر این باور بودند که کلینتون «مجرم» یا «فاسد» است.

واکنش ها نسبت به شخصیت ترامپ هم منفی بوده است. در حالی که 16 درصد مردم گفتند از ترامپ خوششان نمی آید، 12 درصد دیگر وی را «احمق» یا «مسخره» توصیف می کنند. 10 درصد دیگر نیز وی را «نژادپرست» یا «متعصب» توصیف می کنند.8 درصد دیگر نیز وی را «بی ملاحظه» یا «خطرناک» توصیف کردند و 7 درصد دیگر نیز بر این باورند که وی فردی است که بدون فکر کردن صحبت می کند.

پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است سه شنبه ‎18 آبان امسال برگزار شود تا جانشین باراک اوباما پس از دو دوره ریاست جمهوری وی مشخص گردد.