حمایت همه جانبه ایران از دولت و ملت عراق

حمایت همه جانبه ایران از دولت و ملت عراق

سیب موز: حمایت همه جانبه ایران از دولت و ملت عراق سیب موز > خبرگزاری تسنیم: عصرامروز(چهارشنبه،13مرداد) حسین امیر عبداللهیان دستیار رئیس مجلس در امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با سید راجح الموسوی سفیر کشور عراق دیدار و گفت وگو کرد.

امیر عبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت مناسبات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با عراق، بر استمرار حمایت همه جانبه کشورمان از دولت و ملت عراق در روند مبارزه علیه تروریسم تاکید کرد و دیدارها و مشورتهای روسای مجالس دو کشور را در شرایط کنونی منطقه حائز اهمیت دانست.

به گزارش سیب موز وی با اشاره به اهمیت ثبات و امنیت در عراق، وحدت و انسجام ملی را عاملی کلیدی در عبور این کشور از شرایط حساس کنونی ارزیابی کرد.

دستیار رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به جایگاه مهم مرجعیت، نقش دولت، ارتش و حشد شعبی در عراق را مورد توجه قرار داد و افزود: زمینه بی ثباتی در عراق به سیاستهای مداخله گرانه امریکا و نقش مخرب رژیم صهیونیستی در منطقه برمی گردد.

وی پیروزیهای اخیر عراق علیه تروریسم را به دولت و ملت عراق تبریک و اظهار کرد: مواضع اخیر وزیر خارجه عراق در حمایت از محور مقاومت و تجلیل از نقش بارز سید حسن نصرالله در مقابله با رژیم صهیونیستی و تروریسم تکفیری ستودنی است.

امیرعبداللهیان در ادامه با اشاره به گسترش تروریسم و افراطی گری در منطقه و جهان و فعالیتهای گروههای ترویستی،گفت: در شرایط کنونی منطقه، تقویت انسجام و وحدت میان مسلمانان بیش از گذشته ضروری است.

سفیر عراق در تهران نیز در این دیدار با همسو دانستن دیدگاههای کشورش نسبت به موضوعات و مسائل بین المللی و منطقه ای و جهان اسلام، همکاری بیشتر در زمینه منافع مشترک دو کشور و نیز جهان اسلام را خواستار شد.

سید راجح الموسوی با اشاره به اهمیت همکاری عراق با جمهوری اسلامی ایران، گفت: امنیت عراق و ایران پیوندی ناگسستنی دارد و دو کشور باید کماکان با استفاده از ظرفیتهای موجود دینی و فرهنگی برای تحکیم ثبات و امنیت در منطقه بکوشند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که کشورهای اسلامی با همکاری و همبستگی بتوانند در جهت تحقق جایگاه واقعی اسلام در صحنه بین المللی گام بردارند.

سفیر عراق در تهران در پایان از حمایتهای جمهوری اسلامی ایران و کمکهای موثر مستشاران نظامی ایران در مبارزه با تروریسم در عراق قدردانی کرد.