کوبا نمی خواهد عجولانه با آمریکا مذاکره کند

کوبا نمی خواهد عجولانه  با آمریکا مذاکره کند

سیب موز: کوبا نمی خواهد عجولانه با آمریکا مذاکره کند سیب موز > خبرگزاری ایسنا: به نقل از خبرگزاری رویترز، بنا بر ادعای واشنگتن، آمریکا بیش از 10 میلیارد دلار به خصوص به دلیل ملی شدن برخی اموالش در کوبا پس از انقلاب در این کشور در سال 1959 از هاوانا مطالبه دارد و در مقابل کوبا نیز می گوید دست کم 300 میلیارد دلار به خاطر تحریم های اقتصادی اعمال شده از سوی آمریکا خواهان غرامت است.

بررسی این ادعاها یکی از موضوعات کلیدی در عادی سازی روابط میان این دو دشمن پیشین جگ سرد است. در همین راستا، دو طرف چند روز گذشته دومین دور مذاکرات را در این باره برگزار کردند.

به گزارش سیب موز در حالیکه یک مقام وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران اعلام کرد، آمریکا می خواهد این مسائل هرچه سریعتر حل شود و دو طرف بر برگزاری دیدارهای منظم توافق کردند، اما معاون وزیر خارجه کوبا گفت: این خواسته آمریکا است اما هنوز توافقی درباره این دیدارهای آتی انجام نشده است.

آبلار دو مورنو، معاون وزیر خارجه کوبا اضافه کرد: ما به دنبال زمان مناسب برای برگزاری این نشست هستیم.

وی ادامه داد: هنوز درباره ادعاهای دو طرف مذاکره نشده است. این موضوع دارای پیچیدگی هایی است. ما براساس یک مسیر دو طرفه گفت وگو می کنیم. کوبا راه حل های یک طرفه را نخواهد پذیرفت.