مجلس اعیان بریتانیا از اجرای برگزیت جلوگیری می کند

مجلس اعیان بریتانیا از اجرای برگزیت جلوگیری می کند

سیب موز: مجلس اعیان بریتانیا از اجرای برگزیت جلوگیری می کند سیب موز > خبرگزاری فارس: مجلس اعیان بریتانیا برنامه دارد جلوی خروج این کشور از اتحادیه اروپا را بگیرد یا حتی فرآیند خروج را به تعویق بیاندازد.

به نوشته اکسپرس، یک خبرگزاری فردا - در حزب حاکم بریتانیا مدعی شد که مجلس اعیان جلوی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را خواهد گرفت.

به گزارش سیب موز «برونت ویت کروفت» گفت که مجلس اعیان بریتانیا اجازه به جریان انداختن ماده 50 معاهده لیسبون را که آغاز فرآیند مذاکرات خروج است، نمی دهد.

وی اظهار امیدواری کرد که تعویق در شروع فرآیند برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) به برگزاری همه پرسی دوم منجر شود.

مردم بریتانیا در روز سوم تیر با شرکت در همه پرسی جدایی از اتحادیه اروپا رای به خروج دادند. در پی این نتیجه دولت دیوید کامرون که خواستار  ماندن بود دچار تغییر و تحولاتی شد. نخست وزیر کناره رفت و جانشین وی ترزا می وزیر کشور پیشین بر سر کار آمد. خانم می بارها تاکید کرده است که برگزیت به معنای برگزیت است و فرآیند خروج به جریان خواهد افتاد.

در قوانین اتحادیه اروپا آمده است در صورت خواست یک عضو برای خروج از اتحادیه اروپا باید ماده 50 به جریان بیافتد که مذاکرات دو ساله ای برای تصمیم گیری درباره آینده روابط آن عضو و آن اتحادیه است.