معرفی شربت های ضد عطش در ماه رمضان

معرفی شربت های ضد عطش در ماه رمضان

سیب موز: معرفی شربت های ضد عطش در ماه رمضان سیب موز شربت های ضد عطش درماه مبارک رمضان باعث کاهش آب بدن به میزان قابل توجهی می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، تجربه نیز نشان داده است که مصرف برخی شربت ها یا عرقیات می تواند آب کافی به بدن برساند تا مشکل کم آبی به حداقل رسیده و فرد دچار گرمازدگی و عطش نشود در میان نوشیدنی های فصل تابستان 5 نوشیدنی وجود دارد که بیشترین تأثیر را دارند.

به گزارش سیب موز شربت آبلیمو

پایه اصلی این شربت، عصاره لیموترش است که با آب رقیق می شود و همراه مقدار کمی قند یا شکر مورد مصرف قرار می گیرد.

شربت آب لیمو جلوی گرمازدگی و عطش را می گیرد و مصرف این شربت زیانی ندارد و در هر سنی توصیه می شود.

آب لیمو خواص متعدد دیگری هم دارد که عبارتند از ضد تصلب شرایین، کاهش دهنده کلسترول، ضد برخی سموم از جمله تریاک، ضدتب و ضد کمبود ویتامین C

شربت خاکشیر

شربت دیگری که خاصیت ضد عطش و گرمازدگی دارد، خاکشیر است که از قدیم در نواحی گرم به خصوص در فصل تابستان این دانه های ریز را با آب سرد و کمی شکر مصرف می کنند

که روی دانه آن موادی به نام لعاب وجود دارد. لعاب می تواند چند برابر وزن خود آب جذب کند و متورم شود و به شکل ژله درآید.

به این ترتیب، وقتی خاکشیر با آب مخلوط و کمی شکر هم به آن اضافه می شود، هم خوشمزه خواهد بود و هم لعاب آن خبرگزاری تابناک - ی برای آب بدن است.

شربت تخم شربتی

وقتی تخم شربتی را داخل آب ریخته روی آن لایه ای ژله ای تشکیل می شود که مقداری آب در خود ذخیره می کند این شربت همانندتخم شربتی و خاکشیر تقریباً خواص یکسانی دارند.

در ضمن، خاکشیر و تخم شربتی خاصیت مسهل و ملین داشته و مصرف آن ها برای جلوگیری از یبوست که در تابستان شایع می شود، مناسب تر است.

عرق بیدمشک

گاهی از عرق بیدمشک بدون رقیق کردن استفاده می شود که خواصی نظیر تقویت کننده، آرام بخش، ضد گرمازدگی و مقوی قلب دارد. گاهی نیز به صورت شربت آن را رقیق و مقداری شکر به آن اضافه می شود.

شربت گلاب

گلاب در حقیقت نوعی عرق گیاهی است که از گلبرگ های گل محمدی تهیه می شود.

گلاب دارای خواص دارویی زیادی است ، از آن جمله می توان به ضد اسهال، ضد التهاب، افزایش دهنده میل جنسی، ضد نفخ، مقوی قلب، خلط آور، مقوی معده و اشتهاآور بودن آن اشاره کرد.

در این فصل گرم سال از گلاب رقیق شده به حالت شربت برای پیشگیری از عطش و گرمازدگی استفاده می شود.