نیکاراگوئه سه کارمند آمریکایی را اخراج کرد

نیکاراگوئه سه کارمند آمریکایی را اخراج کرد

سیب موز: نیکاراگوئه سه کارمند آمریکایی را اخراج کرد سیب موز دولت نیکاراگوئه سه تن از کارمندان آمریکایی مستقر در کشورش را اخراج کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی ضمن اعلام این خبر، این اقدام را «غیر قابل توجیه» و مغایر با «دستور کار مثبت و سازنده»ای که مقامات نیکاراگوئه ای خواهان آن هستند، قلمداد کرد.

به گزارش سیب موز «جان کربی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد که این سه کارمند به تازگی وارد نیکاراگوئه شده بودند و مقصد آنها موقت بود.

جان کربی در عین حال از عملکرد این افراد که روز سه شنبه اخراج شدند سخن به میان نیاورد و تاکنون دولت های نیکاراگوئه و آمریکا نیز آن را فاش نکرده اند.

وی در این زمینه از عواقبی که این نوع اقدام ها می توانند برای روابط دوجانبه داشته باشد هشدار داده و اشاره کرد که دولت «باراک اوباما» ناراحتی خود در مورد آنچه که اتفاق افتاد را به «فرانسیسکو کمپبل» سفیر نیکاراگوئه در آمریکا ابلاغ کرده است.

یکی از افرادی که اخراج شد، پروفسور دکتر «اوان الیس» عضو موسسه مطالعات استراتژیکی کالج جنگ ارتش آمریکا بود که برای انجام تحقیقات علمی در مورد کانال نیکاراگوئه به این کشور رفته بود .کربی تاکید کرد که این رفتار می تواند تاثیر منفی بالقوه ای در روابط دوجانبه بین آمریکا و نیکاراگوئه به خصوص در تجارت به همراه داشته باشد .