تورم، رکود و بیکاری میراث دولت سابق است

تورم، رکود و بیکاری میراث دولت سابق است

سیب موز: تورم، رکود و بیکاری میراث دولت سابق است سیب موز رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تیم اقتصادی دولت، باید مثلث شوم تورم، رکود و بیکاری را به عنوان خطرناک ترین ارث دولت سابق حل کند که دولت اخیراً تصمیم گرفته از شمشیر دو لبه نقدینگی در جهت رونق تولید استفاده کند.

به گزارش فارس، آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار تعدادی از اعضای شورای مرکزی و دفتر سیاسی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، تعامل گروه های سیاسی در کشور را که اکثریت آنها انسان های فرهیخته و صاحب نظر هستند، بسیار خوب و امیدوارکننده دانست و گفت: این امیدواری موقعی عمیق می شود که می بینیم خانواده ها و به تبع آن جامعه، به خاطر اطلاعات فرزندان و جوانان، آگاه شده اند.

به گزارش سیب موز رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ارائه تحلیلی از مقاومت های انتخاباتی مردم در مقابل تحکّم های سیاسی بعضی از جریان ها، در پاسخ به سؤال یکی از حاضران که «چرا پس از انتخابات گفتید: خیالم راحت شد؟»، گفت: فضای قبل از انتخابات را به یاد آورید که چه تهمت ها و نسبت های ناروایی علیه بعضی از نامزدها بکار می بردند و با تمام توان در رسانه های نوشتاری، شنیداری و دیداری پخش می کردند! ولی وقتی رأی مردم را به رغم حجم بالای شانتاژها و القائات سوء دیدیم، امیدوار شدیم که دیگر هیچ کس یا گروهی با ظاهرسازی و تحریف حقایق نمی تواند اکثریت مردم جامعه را فریب دهد.

هاشمی رفسنجانی، در خصوص نگرانی اعضای حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، برای مسایل و مشکلات اقتصادی کشور، گفت: تیم اقتصادی دولت، باید مثلث شوم تورم، رکود و بیکاری را به عنوان خطرناک ترین ارث دولت سابق حل کند که دولت اخیراً تصمیم گرفته از شمشیر دو لبه نقدینگی در جهت رونق تولید استفاده کند.

وی با اشاره به مجموعه مباحثی که در طول این سال ها با کارشناسان و متخصصان اقتصادی و بانکی داشته است، گفت: باید از 900 هزار میلیارد تومان نقدینگی که مانند بهمن، تولید کشور را خفه کرده، در جهت احیای واحدهای تولیدی استفاده کنیم که علاوه بر بازگشت بیکار شده ها، برای بیکاران هم اشتغال آفرینی می شود.

هاشمی رفسنجانی، با بیان این جمله که «این یک طرح تئوری نیست»، به تجربه عملی استانداری همدان اشاره کرد و گفت: می توان تمام کارگاه های کوچک و کارخانه های متوسط را در یک برنامه کوتاه مدت و میان مدت احیا کرد، چرا که بسیاری از زیرساخت ها تهیه شده و حتی نیروها نیز آموزش های لازم را دیده اند و برای شروع نیاز به حمایت های مالی و کم کردن نگرانی صاحبان سرمایه به خاطر معوقات بانکی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، استفاده از قابلیت های مردمی و واگذاری کارها به بخش خصوصی را برای حرکت جدّی اقتصادی در کشور ضروری دانست و با اشاره به اصلاح سیاست های اصل 44 و تدوین چشم انداز بیست ساله نظام و همچنین تجربه عملیاتی استانداری کرمان، گفت: اقیانوس اراده مردمی، رکودها و رخوت ها را از مسیر حرکت اقتصادی جامعه به سوی قله های پیشرفت و تکنولوژی بر می دارد.

وی در خصوص نگرانی یکی از اعضا درباره ی رشد روز افزون آسیب های اجتماعی، «من لا معاش له لا معاد له» را یک تحلیل روشن از پیامبر (ص) برای جامعه دانست و گفت: بی دلیل نیست که می گویند وقتی فقر به سوی کشوری راه افتاد، کفر می گوید تو تنها نرو که من و تو باید با هم برویم.

هاشمی رفسنجانی، افزود: همیشه این گونه بوده است که فقر همراه تبعیض اگر چه در کنار آن قله های رفاه باشد، آرامش اجتماعی جامعه را از بین می برد و بجای گسترش فضایل اخلاقی، به رذیلت های اخلاقی و آسیب های اجتماعی دامن می زند.

در آغاز این دیدار، علی شکوری راد، دبیرکل ـ حمید جلایی پور، آذر منصوری و نسیم چالاکی ضمن ارائه دیدگاه ها و نظرات خویش به بیان مسایل سیاسی، اجتماعی اقتصادی و فرهنگی پرداختند.