کلاهبرداری 2میلیاردی یک خیر قلابی

کلاهبرداری 2میلیاردی یک خیر قلابی

سیب موز: کلاهبرداری 2میلیاردی یک خیر قلابی سیب موز فرمانده انتظامی استان گفت: فردی که با تاسیس یک صندوق خیریه با شعار پرداخت تسهیلات، از 100 نفر 2 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود توسط مأموران آگاهی استان قم دستگیر شد.

به گزارش ایسنا سردار کاظم مجتبایی با اعلام این خبر، اظهارکرد: در پی کسب خبری مبنی بر تاسیس صندوق قرض الحسنه و پرداخت وام بانکی در یک مرکز آموزشی، موضوع بلافاصله توسط کاراگاهان پلیس آگاهی استان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش سیب موز به گفته وی پس از بررسی موضوع ظن مأموران به کلاهبرداری متهمه به یقین، تبدیل و نامبرده دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: وی در پوشش یک مدرسه پیش دبستانی تحت عنوان صندوق خیریه با شعار اینکه پس از دریافت مبالغی از شهروندان به آنها تسهیلات قرض الحسنه میدهد، اعلام کرده با هر 2میلیون ریال واریزی مبلغ 10میلیون ریال وام پرداخت میشود. نامبرده با فریب و انجام مانور متقلبانه در مدت کوتاهی توانسته بود از 100 نفر با پرداخت ودیعه هایی از 10میلیون تا 70میلیون ریال، 2میلیارد ریال کلاهبرداری کند.

وی افزود: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد صندوق خیریه مذکور تاکنون به ثبت نرسیده و فاقد مجوز قانونی است.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: وی که اهل یکی از استان های غربی کشور است در تحقیقات مأموران و در مواجهه با مستندات صراحتاً اعتراف کرد که نهایتاً پس از شناسایی شکات و تحویل نامبرده به مرجع قضائی استان با قرار قانونی روانه زندان شد.

مجتبایی تصریح کرد: متاسفانه برخی شهروندان به دلیل مشکلات مالی و از روی ناچاری در دام این افراد گرفتار میشوند که می طلبد دستگاههای ذیربط فعالیت اینگونه صندوقها را به خوبی رصد کرده و نظارت کافی داشته باشند.