سقوط سهام اروپا به پایین ترین سطح 4 ماه اخیر

سیب موز در حالی که نگرانی ها در خصوص خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تشدید شده است، بازار سهام اروپا به پایین ترین سطح چهار ماه اخیر خود سقوط کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، شاخص استاکس اروپا با افتی 1.8 درصدی نسبت به روز گذشته به 326.8 واحد رسید. روز جمعه، سهام اروپایی بیشترین سقوط خود را از ماه فوریه تجربه کردند. شاخص نوسانات بازار سهام نیز در معاملات امروز 14 درصد افزایش داشته که بیشترین رشد 4 روزه این شاخص از ماه آگوست سال گذشته بوده است.

بریتانیا در 23 ژوئن همه پرسی ای را برگزار خواهد کرد تا در مورد خروج یا ماندن در اتحادیه اروپا تصمیم بگیرد. سرمایه گذاران همچنین در انتظار تصمیم فدرال رزرو در خصوص نرخ بهره و همچنین اظهارات بعد از جلسه جانت یلن خواهند بود. این در حالی است که انتخابات اسپانیا هم قرار است 26 ژوئن برگزار شود.

سقوط سهام اروپا به پایین ترین سطح 4 ماه اخیر

سیب موز: سقوط سهام اروپا به پایین ترین سطح 4 ماه اخیر جان پلاسارد، معامله گر سهام اوراق بهادار میراباود در ژنو اعلام کرد: «بلاتکلیفی و تردیدهای زیادی وجود دارد، پس ما باید همچنان شاهد افت سهام در روزهای آینده باشیم. هرچند، هیچ کس انتظار افزایش نرخ بهره را ندارد، ولی همه منتظر سخنان یلن در کنفرانس خبری بعد از نشست سیاستگذاری فدرال رزرو خواهند بود.»وی افزود: «ما تا رای گیری در خصوص برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) 10 روز فرصت داریم و همچنین چند روز هم به انتخابات اسپانیا فرصت مانده است. این در حالی است که قیمت نفت پایین آمده و نوسانات به بالاترین سطح در ماه های اخیر رسیده است.»شرکت های خودروسازی بیشترین سهم را در نزولی شدن شاخص سهام اروپا به نام خود ثبت کردند. شرکت BMW بعد از نمایش خیره کننده در سال 2016 با افت 1.9 درصدی ارزش سهام خود مواجه شد.