جمع آوری اسلحه های غیرمجاز در خوزستان

جمع آوری اسلحه های غیرمجاز در خوزستان

سیب موز: جمع آوری اسلحه های غیرمجاز در خوزستان سیب موز معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل خوزستان فراخوانی جهت جمع آوری سلاح غیرمجاز صادر کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی با اشاره به صدور این اطلاعیه اظهار کرد: سلاح گرم و به ویژه اسلحه های جنگی و شکاری غیرمجاز که متاسفانه به وفور در دست مردم قرار دارد، ابزاری برای ارتکاب جرائمی مانند سرقت و قتل است. از آنجا که این آمارها نگران کننده است، می طلبد تا اقدامات قضایی مؤثری در این خصوص صورت گیرد.

به گزارش سیب موز وی با بیات این که معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم معاونت به عنوان مسئول جمع آوری اسلحه های غیرمجاز انتخاب شده است، ادامه داد: دارندگان اسلحه های غیرمجاز می توانند با مراجعه به این معاونت واقع در کوی نبوت، بین بلوار دعبل خزائی و بلوار دماوند، طبقه دوم مجتمع قضایی شهید باهنر و با پر کردن فرم مربوطه، معرفی نامه دریافت کنند تا پس از پیگیری امور، برای تحویل سلاح خود و سایر اقدامات لازم، در جریان روند کار قرار گیرند.

امانت بهبهانی تصریح کرد: در سال 1390 و طبق نص صریح ماده 16 قانون دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز، دارندگان غیرمجاز انواع اسلحه، مهمات، اقلام و مواد تحت کنترل، از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به مدت شش ماه، فرصت داشتند تا اسلحه خود را به یکی از مراکز نظامی، انتظامی یا امنیتی تحویل دهند و از مجازات مقرر معاف شوند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل خوزستان افزود: چنانچه دارندگان اسلحه و مهمات غیرمجاز که در مهلت قانونی مقرر سال 1390 موفق به استفاده از این فرصت نشده اند و هنوز اسلحه غیرمجاز در اختیار دارند، می توانند ظرف مدت یک ماه آینده نسبت به تحویل سلاح خود اقدام نمایند و از حداکثر تخفیف مجازات بهره مند شوند. در غیر این صورت نگهداری سلاح توسط آنان جرم تلقی شده و وفق مقررات قانونی با آنان اقدام قاطع به عمل می آید.