پرواز نخستین ایرلاین اسلامی مالزی ممنوع شد

پرواز نخستین ایرلاین اسلامی مالزی ممنوع شد

سیب موز: پرواز نخستین ایرلاین اسلامی مالزی ممنوع شد سیب موز مالزی فعالیت شرکت رایانی ایر که نخستین ایرلاین اسلامی در این کشور است را به دلیل نقض مقررات ممنوع کرد.

به گزارش ایسنا، دپارتمان هواپیمایی مالزی اعلام کرد: مجوز رایانی ایر را به دلیل نگرانی نسبت به وضعیت ایمنی و مدیریت این شرکت لغو کرده است.

به گزارش سیب موز رایانی ایر که از دسامبر گذشته شروع به فعالیت کرد در زمان پرواز غذای حلال و نوشیدنی غیرالکلی به مسافران عرضه می کرد و خدمه پرواز آن پوشش اسلامی داشتند.

این شرکت هواپیمایی هشت خلبان و 50 خدمه و دو هواپیمای بویینگ 400-737 در ناوگان خود دارد که هر یک ظرفیت حمل 180 مسافر را دارند.

دپارتمان هوایی مالزی اعلام کرد: رایانی ایر دیگر نمی تواند به عنوان یک شرکت هواپیمایی تجاری فعالیت کند.

این ممنوعیت پس از یک تعلیق سه ماهه به دلیل کوتاهی این شرکت در رعایت مقررات پرواز انجام می گیرد. چک ایمنی پس از تعلیق سه ماهه برای ارزیابی فعالیت های این شرکت انجام شده بود.

کمیسیون هواپیمایی مالزی در بیانیه ای اعلام کرد که رایانی ایر شرایط مجوز خدمات پرواز خود را نقض کرده و فاقد ظرفیت مالی و مدیریتی برای فعالیت به عنوان یک ایرلاین تجاری است.

رایانی ایر پیش از تعلیق پروازهای این شرکت با انتقاداتی درباره پروازهای لغو شده به دلیل اعتصاب خلبانان روبه رو شده بود.

این ایرلاین که مقر آن در جزیره لانگ کاوی است، به کوآلالامپور پایتخت مالزی و شهر کوتاباهلو در شمال این کشور پرواز می کرد.

براساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، این شرکت قصد داشت به شهرهای بیشتری در مالزی پرواز کند و حتی تصمیم داشت پروازهایی به مکه برای جابجایی زائران حج عمره و تمتع انجام دهد.