بازیکنان نفت آزاد شدند!

بازیکنان نفت آزاد شدند!

سیب موز: بازیکنان نفت آزاد شدند! سیب موز عضو کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ اعلام کرد بازیکنان نفت تهران به عنوان سهمیه لیگ برتری می توانند به ملوان انزلی بپیوندند.

پس از خرید امتیاز باشگاه نفت تهران توسط ملوان انزلی، مهم ترین موضوع مورد بحث در رسانه ها، بحث بازیکنان دو تیم است که چطور باید در یک تیم لیگ برتری پخش شوند.

به گزارش سیب موز برخی اعتقاد دارند ملوان چون امتیاز نفت را خریده باید بازیکنان این تیم را نیز در اختیار بگیرد و با بازیکنان خودش قرارداد جدید ببندد، برخی برعکس این ماجرا را بیان می کنند و بعضی افراد هم بازیکنان هردو تیم را عضو جدید ملوان می دانند.

یدالله سلیمانی، عضو کمیته نقل و انتقالات در این باره به ورزش سه توضیح می دهد: طبق قانون ملوان چون امتیاز نفت را خریداری کرده، با بازیکنان خودش به لیگ برتر می آید و بازیکنان نفت تهران نیز با توجه به انحلال تیمشان بازیکن آزاد هستند. در صورتی که ملوان بخواهد از بازیکنان نفت استفاده کند، باید آنها را به عنوان سهمیه لیگ برتری به خدمت بگیرد. اگر نفت تهران در لیگ دسته اول تیمداری می کرد، قصه فرق داشت و آنها در لیگ دسته اول عضو تیمشان بودند اما چون نفت دیگر وجود ندارد، این بازیکنان آزاد هستند.

چنین مساله ای سال گذشته برای استقلال اهواز و فولادنوین نیز رخ داد. وقتی استقلال اهواز سهمیه فولادنوین را خریداری کرد، با بازیکنان خودش در لیگ برتر حضور یافت و بازیکنان فولادنوین به عضویت استقلال اهواز در نیامدند.

این در حالی است که نامه واگذاری باشگاه نفت به ملوان هنوز به هیات رییسه سازمان لیگ ابلاغ نشده است. در این باره باید جلسه ای با حضور اعضای فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برگزار شود تا بتوان تصمیم درستی اتخاذ کرد.

باید دید در روزهای آینده چه اتفاقاتی پیرامون این موضوع رخ می دهد.